VALİLİK: DENETİMLER ARTTIRILACAK!

Gündem 13 Ağustos 2018 16:30
Videoyu Aç VALİLİK: DENETİMLER ARTTIRILACAK!
A
a

Düzce'de tarım araçlarının karıştığı kazalarda son günlerde artış göze çarparken, tüm uyarı ve cezalara karşılık fındık işçilerinin pat pat ve traktör römorklarında taşınmaya devam etmesi valiliği açıklama yapmaya itti. Valilik, işçilerin otobüs veya minibüslerde taşınması gerektiği üzerinde durarak, "Denetimler arttırılacak!" ifadesini kullandı.

Düzce'de yasak olmasına karşılık tarım işçileri römorklarda taşınmaya devam ediyor. Pat pat başta olmak üzere sık sık tarım araçlarının karıştığı kazaların yaşandığı şehirde, hala kurallara uyulmadığı yapılan denetimlerle gözler önüne seriliyor. Fındık hasadının başlaması ile birlikte mevsimlik tarım işçilerinin yasal olmayan bir şekilde kamyon, kamyonet, traktör ve pat-pat olarak tabir edilen römorklarda taşınması ya da araçlara yüklenen yükler üzerinde seyahat ettirilmesi üzerine yazılı bir açıklama yapan valilik, vatandaşları uyardı.

"Otobüs veya minibüslerde taşınmaları gerekmektedir"
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Vatandaşlarımızın bu şekilde seyahat etmesi hem kendi can ve mal güvenliği açısından, hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturmaktadır. Vatandaşlarımızın kurallara uyarak seyretmeleri güvenlikleri açısından çok önemlidir. Her geçen gün trafik kazasında birçok tarım işçimiz hayatını kaybetmektedir. Mevzuat gereği tarım işçilerinin römork kasaları gibi açık vasıtalarda taşınması yasaktır. Mevzuat gereği servis taşımacılığı belgesi olan otobüs veya minibüslerde taşınmaları gerekmektedir. Tarım işçilerimizin standartlara uygun bir şekilde taşınması yasa gereği zorunludur. Uymayanlar hakkında ciddi anlamda idari yaptırımlar uygulanacaktır. Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz bu konunu üzerinde hassasiyetle durmaktadır. Denetimler arttırılacaktır.

"Pat-pat tarımsal amaçlı işlerde kullanmak içindir"
Özellikle pat-pat diye tabir edilen araçlar; tarımsal amaçlı işlerde kullanılan araçlardır. Bu araçlar çok amaçlı bir hale getirilerek hem ulaşım, hem de tarımsal faaliyetler için kullanılır hale getirilmiştir. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olup, kurallara uymaları can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını önemle rica ederiz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri