VALİ’YE KOŞTULAR

Gündem 2 Ekim 2018 16:37
Videoyu Aç  VALİ’YE KOŞTULAR
A
a

Düzce Valiliği tarafından her ay düzenlenen Halk Günü Toplantısı, ekim ayında da yoğun katımla gerçekleştirildi. Vatandaşlar sorunlarını anlatarak, Vali Zülkif Dağlı’dan çözüm için yardım talebinde bulundu.

Her ay gerçekleştiren Düzce Valiliği Halk Günü Toplantısı’na bu ay da katılım oldukça yoğundu. İşsizlik, altyapı sorunu ve geçim sıkıntısı gibi sorunlarla valiliğin yolunu tutan vatandaşlar, toplantıda hazır bulunan Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve ilgili kurum müdürlerinden yardım talebinde bulundu.

Suriyeliler kimlik için Vali’ye geldi
Suriye'deki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan Muhammet Muhammet isimli bir Suriyeli, arkadaşlarıyla birlikte yaşadıkları sıkıntıyı şöyle anlattı: “Ben hastayım, kalbi rahatsızlığım var ve hastaneye gitmek için kimlik istemişlerdi. Acile gittim ama beni almadılar çünkü kimlik yoktu. Ben kimlik için 12 gün sonrasına gün aldım ama arkadaşlarıma sıra vermediler. Arkadaşlardan biri mühendis ve ailesini savaştan çıkartıp buraya getirmesi için kimlik gerekiyor. Biz de validen yardım istemek için buraya geldik. Biz Suriye’den yeni geldik, İdlib’deki savaştan kaçtık.”

Oy zamanı gelince kapımıza dayanıyorlar”
Eylül ayında gerçekleştirilen halk günü toplantısına geldiğini ama sorununa bir türlü çözüm bulamadığını dile getiren Huriye Gel ise şöyle konuştu: “Ben geçen ay da geldim. Bana “Yarın geleceğiz” diyerek telefon numaramı aldılar ama ne gelen var ne giden. Benim kapımda su gideri yok, evim su içinde. 4 katlı bina ve zamanında kuyu kazmışlar, benim başka kuyu kazacak durumum da yok. Şimdi iki günde bir kuyum doluyor ve boşaltacak yerim yok. Her gün belediyeden araç çağırıp boşaltacak gücüm de yok. Artık bıktım, evim, yarısına kadar su çekti artık yıkılacak. 4-5 haneyiz orada ve sanki biz devletin adamı değiliz. Oy zamanı gelince kapımıza dayanıyorlar. Akşam yağmur yağdı, ekipler yolu meyilli yaptılar, belime kadar su içinde kaldım. Bizimle ilgilenen yok.”

Ben sadece servis istiyorum”
Engelli bir oğlu olduğunu ve eğitimi için servis bulamadığını söyleyen Kaynaşlı ilçesinde oturduğu öğrenilen Sevim Ekşi ise yaşadığı sıkıntıyı dile getirdiği konuşmasında şunları kaydetti: “Benim engelli bir oğlum var. Buradaki halk eğitime yazdırıyorum ama tek kişi olduğu için Kaynaşlı’ya servis göndermiyor. Benim çocuğum da servissiz gelemiyor, ben sadece servis istiyorum. Kaynaşlı’da da engelli kursu yok, okul açsalar öğretmen bulamıyorlar. Valimiz bize yardımcı olursa çok memnun olurum. Ben çocuğumun sosyalleşmesi için uğraşıyorum. Çocuğum 32 yaşında ve geçirdiği kazadan dolayı engelli kaldı.” Halk günü toplantısı, basın mensuplarının görüntü almasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri