VALİ İLGİLİ TÜM KURUMLARA TALİMAT VERDİ

Gündem 21 Nisan 2021 09:45
Videoyu Aç VALİ İLGİLİ TÜM KURUMLARA TALİMAT VERDİ
A
a

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Düzce’nin son bir haftada en yüksek vaka artışının yaşandığı il olduğunu açıklamasının ardından Düzce Valiliği’nden salgında son durum ile ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada il genelinde denetimlerin aralıksız şekilde devam ettiği vurgulanarak toplu taşıma araçlarıyla fabrikalarda denetimlerin yoğunlaştırılacağı bildirildi. Vatandaşlar komşu, aile ve akraba ziyaretleri yapmamaları konusunda bir kez daha uyarılırken Vali Cevdet Atay ilgili tüm kurum ve kuruluşlara gerekli tedbirlerin alınması talimatını verdi.

Son haftalarda vaka ve vefat sayılarında üst üste yaşanan artışlarla salgının korkutucu boyutlar ulaştığı Düzce, ülke genelinde 10-16 Nisan haftasında en yüksek oranda artış yaşanan il oldu. Düzce’de günlük artışlarla kendisini belli eden kötü gidişatın bizzat Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasıyla durumun ciddiyeti gözler önüne serildi.
Düzce'de koronavirüs salgınının tavan yapması yüzünden sokakta rahatça gezilen günler geride kaldığının kanıtı olan verilerin ardından Düzce Valiliği bir açıklama paylaştı. Buna göre yaşanan artışın ardından Düzce Valisi Cevdet Atay, özellikle toplu ulaşım araçlarıyla fabrikalara yönelik denetimlerin yoğunlaştırılması talimatı verdi. Ramazan Ayı olması hasebiyle de vatandaşlar aile ve akraba ziyaretleri yapmamaları yönünde bir kez daha uyarıldı.
Açıklamada etkisini sürdüren pandemiye karşı Düzce Valisi Cevdet Atay koordinasyonunda en sonuncusu 16 Nisan 2021 tarihinde olmak üzere düzenli aralıklarla İl Pandemi ve İl Hıfzısıhha Kurulları toplanmakta olduğu ve İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda tedbir kararları alındığı belirtildi.
DENETİMLER TOPLU ULAŞIM VE FABRİKALARDA YOĞUNLAŞACAK
Düzce il genelinde görevlendirilen denetim ekiplerinin Vali Atay’ın talimatıyla denetimlerini ciddiyetle sürdürdüğüne dikkat çekilerek, “7/24 Sıkı ve dinamik denetimlerimiz yapılmasına rağmen İlimizde vakalar artmıştır. Bu süreçte, Dinamik ve Yoğunlaştırılmış Denetim modeli kapsamında; Muhtarlarımız mahalle ve köylerinde denetimlere katılacak, servis ve şehir içi ulaşım araçlarının denetimleri sıkılaştırılacak, üretim yapan tesislerin ve fabrikaların denetimleri yoğunlaştırılacaktır” ifadelerine yer verildi.
“HEMŞERİLERİMİZİ KURALLARA SIKI BİR ŞEKİLDE UYMAYA DAVET EDİYORUZ”
Vaka artışında önemli bir neden olan aile ve akraba ziyaretlerine ayrı bir parantez açılarak, “Ramazan Ayı münasebetiyle vatandaşlarımızın sahur ve iftarlarını kendi evlerinde yapması, komşu ziyaretlerinin yapılmaması bir süre etkileşimin azaltılması noktasında önem arz etmektedir. Düzceli hemşerilerimizi kurallara sıkı bir şekilde uymaya davet ediyoruz” cümleleriyle Düzce’de vakadaki artışın durdurulması için vatandaşlar tedbir ve kısıtlamalara uymaları yönünde bir kez daha uyarıldı.
VALİ İLGİLİ TÜM KURUMLARA TALİMAT VERDİ
Açıklamanın devamındaysa Düzce’deki vakaların yakından takip edildiğine vurgu yapılarak, “Valimiz Sayın Cevdet ATAY ilgili tüm kurum ve STK’lara (emniyet, jandarma, muhtarlıklar, belediye, ticaret odası esnaf odası vs..) alınacak tedbirlerle ilgili gerekli talimatları vermiştir” denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri