VALİ HEM İNCELEDİ HEM MÜJDE VERDİ

Gündem 31 Ağustos 2018 15:12
Videoyu Aç VALİ HEM İNCELEDİ HEM MÜJDE VERDİ
A
a

Düzce Valisi Zülkif Dağlı engelli ve özel eğitim görmesi gereken çocuklar için yapılan Hacı Hidayet Türkseven Düzce Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Vali Dağlı, bu yıl hizmete açılacak okula ayrıca çocukların spor yapması için yeni bir kompleks kazandırılacağını açıkladı.

Yaklaşık iki yıl önce eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve milletvekillerinin de katılımıyla temeli atılan hayırsever işadamı Hacı Hidayet Türkseven Düzce Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde Düzce Valisi Zülkif Dağlı incelemelerde bulundu. Bu yıl hizmete girecek olan okulu İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile gezen Dağlı, son durumla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Engelli ve özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim göreceği okul için Vali Dağlı bir de müjde verdi. Dağlı mevcut binanın yanında ek bina yapılacağını açıkladı.

Bu okul Düzce’nin yüz akı olacak”
İncelemelerde bulunduktan sonra açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, şu ifadelere yer verdi: “Hatırlarsanız buranın temelini sayın bakanımızla ve milletvekillerimizle birlikte 1.5-2 önce atmıştık. Hacı Hidayet Türkseven büyüğümüz böyle bir başlangıç için bize start verdirmişti. Daha sonra biz devlet olarak bunu ele aldık. Valilik olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okulumuz bu hale geldi. Tabii biz baktık ki burası özel öğrencilerimiz için yapılan bir okul; sadece bunların sınıflarını yapmakla dertlerine derman olamayacağız. Çocukların hem eğlenmeleri hem de daha iyi bir eğitim almaları için neler yapabiliriz diye düşündük. Yan tarafa bir ek bina yapma projesini ele alarak engelli çocuklarımızın aynı zamanda spor yapmaları için yeni bir kompleksi buraya kazandıracağız. Okulumuz inşallah 15 gün sonra açılmaya hazır olacak. Yan binayı da birkaç ay içerisinde tamamlamak suretiyle kış aylarına kadar çocuklarımıza kazandıracağız. Sadece kuru binayı yapmak hiçbir şey ifade etmiyor. Burayı iyi bir şekilde işletmemiz lazım. İlimizdeki tüm engelli ve özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızın tamamı bu okuldan yararlanacak. Bu, ilimizdeki tüm öğrencilerin yararlandığı bir okul olacak. Diğer okullardan da biz yavrularımızı buraya servislerle getirmek suretiyle yan tarafta yapacağımız binadaki spor imkanlarından faydalandıracağız. Bununla ilgili bir model geliştiriyoruz. İstanbul’da çok güzel bir yer var. Arkadaşlarımız o okula giderek incelemelerde bulundular ve bu okula da uygulayacağız. Bu okul Düzce’nin yüz akı olacak.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri