VALİ HAKSIZ KAZANCA ‘DUR’ DEDİ

Gündem 27 Aralık 2018 17:03
Videoyu Aç VALİ HAKSIZ KAZANCA ‘DUR’ DEDİ
A
a

Düzce Valilik binası içerisindeki bazı çay ocaklarının fotokopi için vatandaştan 1.5 TL gibi fahiş bir fiyat talep etmesi şikayet konusu oldu. Gelen tepkilerden haberdar olan ve hemen ilgili kurumlara ‘araştırın’ talimatı veren Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, tüm çay ocaklarında fiyatı 75 kuruşa çektirdi.

Devlet eliyle başlatılan "Enflasyonla Topyekûn Mücadele” seferberliğine küçüğünden büyüğüne Düzce’deki bir çok işyerinden ‘indirim’ desteği gelirken, bazı işletmelerin aksi tutumlar içerisine girmesine göz açtırılmıyor. Aynı hizmet için işletmeden işletmeye farklı fiyat uygulamasına bu kez Düzce Valiliği’nde rastlandı. Fotokopi için bazı çay ocakları yüksek ücret talep etmeye kalktı ancak Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın müdahalesiyle kısa sürede haksız kazancın önüne geçildi.

Edinilen bilgilere göre; valilik binası içerisindeki çay ocaklarında fotokopi çekim fiyatlarının çay ocağından çay ocağına farklılık göstermesi tepki çekti.

Kimisinde 75 kuruş iken kimisinde 2 katı yani 1.5 TL olan fotokopi çekim hizmeti ile ilgili şikayetler Vali Dağlı’ya kadar ulaştı. Konudan haberdar olur olmaz ilgili kurumlara araştırılması yönünde talimat veren Dağlı, yüksek ücretlerle fotokopi çekildiği tepkisinin doğru olduğunu öğrendi.

Bunun üzerine vatandaşa adil hizmet verilmesi için ‘Ya herkes hak edilen fiyatı alacak ya da fotokopi çekilmeyecek’ diyen Dağlı, yapılan fiyat araştırması sonucunda fotokopi ücretinin 75 kuruş olmasına onay verdi.

Bu doğrultuda Düzce Valiliği içerisindeki ABC blok, D blok ve F blok çay ocakları fotokopi çekim fiyatı olarak 75 kuruş alacak. Karara uyulmaması halinde fotokopi çekim işlemine son verilecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri