VALİ'DEN 'IŞIKLANDIRIN' TALİMATI

Gündem 8 Mart 2019 14:17
Videoyu Aç VALİ'DEN 'IŞIKLANDIRIN' TALİMATI
A
a

Düzce Üniversitesi ve yurtlar bölgesinde yaşanan ışıklandırma sorunu ile ilgili gündeme taşıdığımız haber sonrasında Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı gerekli incelemelerin yapılması ve eksikliklerin giderilmesi için Düzce Belediyesi ve SEDAŞ’a yazı gönderdi.

 
 
Her yıl artan öğrenci sayısıyla büyüyen ve gelişen Düzce Üniversitesi etrafında uzun süredir yaşanan aydınlatma sıkıntısına çözüm getirilmemesi üzerine sessizliğini bozan öğrenciler, gece gerçekleştirdikleri eylemle ‘Karanlıkta yürümek istemiyoruz’ diyerek, yetkilileri göreve çağırmıştı.
Yurt çevresindeki bütün yolların aydınlatılmasını isteyen kız öğrenciler arkalarına bakmadan yürüyemediklerini ve tacize uğradıklarını dile getirmişti.
Basında yer bulan ve gündemde yer edinen haberler sonrasında, konuyu detaylı şeklide inceleyen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı harekete geçti. Düzce Belediye Başkanlığı ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne resmi yazı gönderen Düzce Valiliği durumu ilgili kurumlara bildirdiğini ve gelişmelerin takip edileceğini açıkladı.
Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:
“İlimiz yerel basınında da yer alan Düzce üniversitesinde öğrenim gören kız öğrencilerimizin, üniversite ve yurt çevrelerinin aydınlatılması konusu ilimiz Valisi Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatıyla gerek Düzce Belediye Başkanlığı’na gerekse Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne resmi yazı ile bildirilmiş olup, konu ayrıca valiliğimizce takip edilmektedir.”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri