VALİ DAĞLI ZİYARET ETTİ

Gündem 7 Şubat 2019 13:00
Videoyu Aç VALİ DAĞLI ZİYARET ETTİ
A
a

Düzce Valisi Zülküf Dağlı, Uzun Mustafa İlkokulu’nda kamu hizmeti yapan yükümlüleri ziyaret etti. ‘Beyaz Bir Sayfam İçin El Ele’ projesi kapsamında ilimizde bugüne kadar 40 cami ile 45 okul bahçesi temizlendi. Bir okul bahçesine ceviz fidanı dikimi yapıldı, bir okul boyandı ve sıraları tadilattan geçirildi.

‘Beyaz Bir Sayfam İçin El Ele’ projesi kapsamında Düzce Valisi Zülkif Dağlı, beraberindeki protokol üyeleriyle beraber Uzun Mustafa İlkokulu’nda kamu hizmeti yapan yükümlüleri ziyaret etti. Düzce Valiliği uhdesinde başlatılan ve Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Düzce Belediyesi, Düzce İl Müftülüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce İl Özel İdaresi paydaşlığında hayata geçirilen ''Beyaz Bir Sayfam İçin El Ele'' adlı proje ile denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlülerden infazını kamu yararına ücretsiz bir işte çalışarak tamamlayacak olan kişilerin cami, okul, park ve bahçeler gibi kamu kurumlarında çalıştırılması ve bu kişilere proje kapsamında İl Müftülüğünce görevlendirilen din görevlileri tarafından manevi değerler ve genel din bilgisi konularında eğitim verilmesi sağlanıyor.
40 cami,45 okul bahçesi temizlendi
Bu projeyle bugüne kadar 40 cami ve 45 okulun bahçesi temizlendiği,  bir okul bahçesine 20 adet ceviz fidanı dikildiği, bir okulun tüm sıralarının tadilatının yapıldığı ve bir okulun da boyandığı öğrenildi. Devletimiz tarafından sunulan böylesine güzel fırsatların değerlendirilmesi gerekliliğine vurgu yapan Vali Dr. Zülkif Dağlı konuşmasında; “ Denetimli serbestlik bünyesindeki çok değerli kardeşlerim, Değerli katılımcılar. Burada gerçekten çok manalı bir iş yapıyoruz. Belediyemize ait Kusursuz Kafede, topluma bir an önce adapte olma hevesinde olan sizlerle bir araya geldik.  Sabah okulda yaptığınız çalışmaları gördük, zaman zaman Başsavcımla da mütalaa yapıyoruz. Yaptığınız çalışmaları değerlendiriyoruz. Gayet iyi gittiğini karşılıklı olarak biz de gerçekten memnuniyetle karşılıyoruz’ dedi.
Dağlı ‘Suçtan kaçmak insanın elindedir’
Kamu hizmetinin devletin sağladığı güzel bir fırsat olduğunu vurgulayan Vali Dağlı, suçtan kaçmanın insanın elinde olduğunu ve çocukken herkesin günahsız olduğunu söyledi. Vali Dağlı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Tabi bu bir hayat, insanoğlu doğduğunda kusursuz, günahsız bir mahluk ama ardından çevre faktörleri diğer faktörlerden dolayı insan hem günaha hem de suça itilebiliyor ama bu bir kader değil bundan sonrası artık bizim elimizde ve devlet size böylesine güzel bir fırsat da verdi. Çocukların ne kadar günahsız ve kusursuz olduğunu orada gözlemliyorsunuz. Çocukken hepimiz öyleydik,  insan büyüdükçe maalesef dediğimiz gibi çevre faktörlerinden dolayı suça ve günaha itilebiliyor. Ama bundan çıkmak da kendi elimizde. Sizlere sunulan böylesine güzel bir fırsat var inşallah bunları zaten siz değerlendirmek için buradasınız ve bundan sonra beyaz bir sayfa açmak suretiyle inşallah hayatınıza ailenizle birlikte, çocuklarınızla birlikte güzel bir hayata inşallah devam edersiniz.’ Seda Ayan
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri