VALİ DAĞLI İSTANBUL’DA UMUT DAĞITTI

Gündem 2 Haziran 2019 14:51
Videoyu Aç VALİ DAĞLI İSTANBUL’DA UMUT DAĞITTI
A
a

İstanbul Düzceliler Derneği iftar programına katılan Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı, Düzce’nin geleceği ile ilgili müjde niteliğinde haberler verdi. Karamsar olmaya gerek olmadığını ve 10 yıl sonra Düzce’nin bambaşka bir yerde olacağını söyleyen Vali Dağlı, Efteni Gölü kenarında kurulacak 1. Tarım Organize Sanayi Bölgesi için sondaj çalışmalarının başladığını, Düzce’ye fuar merkezi kazandırılacak hazine arazisinin bulunduğunu, Katarlı bir iş adamının büyük bir otel projesi için Düzce’ye geleceğini ifade etti.

 ‘İSTİHDAMDA HEDEFİN ÜSTÜNE ÇIKTIK’
Konuşmasında 2 yıl önce startı verilen istihdam seferberliğine değinen Vali Dağlı, ‘Hedef 7.500 istihdamdı ama biz 11.500 ile dönemi kapattık’ şeklinde konuştu. İlimizden gideceği söylenen büyük fabrikalarla ilgili söylemlerin doğru olmadığına vurgu yapan Vali Dağlı, aksine fabrikaların istihdam oranlarını arttırdıklarını ve Düzce’de aldıkları verimi başka illerdeki fabrikalarında alamadıklarını, bunun gurur verici olduğunu söyledi.
‘İSTESEK DE İSTEMESEK DE BU DEĞİŞİM YAŞANACAK’
Konuşmasında ‘Karamsarlığa gerek yok’ mesajı veren Vali Dağlı, iki büyük metropol arasında bulunan Düzce’nin gelişime açık ve dinamik bir il olduğunun altını çizdi. Etnik mozaiği sayesinde Düzce’nin bu dinamizmi kazandığını ifade eden Vali Dağlı, 2 yıl 9 aydır görevde olduğunu ve Düzcelilere hizmet emekten onur duyduğunu söyledi. ‘İstesek de istemesek de 10 yıl sonra Düzce çok farklı bir yer olacak. Sanayi ve turizmde gelişmeler yaşanacak’ diyerek sözlerini sürdüren Vali Dağlı, hayata geçirilecek projelerle ilgili bilgiler verdi. Düzce’de yaşanacak gelişim ve değişim esnasında doğanın zarar görmemesi için üst düzeyde çalışmalar yürüttüklerini de aktaran Vali Dağlı, İSKİ su havzasına da zarar verilmeyeceğini ifade etti.
ÇAKIR, YILDIRIM’A DESTEK İSTEDİ
İftar programında Ak Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır da konuşma yaptı. Çakır, 23 Haziran İstanbul seçimlerinde İstanbul’da yaşayan Düzceliler’den Cumhur İttifakı Başkan Adayı Binali Yıldırım’ a destek vermelerini istedi. Sadece ülkenin bekası için değil, Düzce’nin geleceği için de bu seçimin önemli olduğunu ifade eden Çakır, ‘Katkılarınızın çorbada büyük payı olacaktır’ şeklinde konuştu.
‘ABANT GÖLÜ VAR EFTENİ NİYE YOK?’
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise iftar programında yaptığı konuşmada tüm Düzcelilerin derneğe sahip çıkması gerektiğini dile getirdi. Ancak tüm Düzcelilerin kenetlenmesi ve birbirine sahip çıkması durumunda Düzce’nin bir cazibe merkezi haline gelebileceğini dile getiren Yılmaz, İstanbul’a en yakın yerler arasında Bolu Abant Gölü’nün geçtiğini ama Düzce’nin Efteni Gölü’nün adından bahsedilmediğini, bunun dert edilmesi gerektiğini dile getirdi.
‘SIKILMADIK EL BIRAKMAYACAĞIZ’
Düzce’nin eski Düzce olmadığını ve 31 Mart seçimleriyle Düzce’de birçok şeyin değiştiğini ifade eden MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, sadece İstanbul’daki derneklere değil tüm Düzceliler derneklerine sahip çıkılması gerektiğini söyledi. 23 Haziran seçimlerine de değinen Caboğlu, ‘İstanbul’da tüm Düzceli hemşerileri kucaklayacağız, sıkılmadık el bırakmayacağız’ açıklamasında bulundu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri