VALİ ATAY TALİMAT VERDİ

Sağlık 30 Temmuz 2021 16:06
Videoyu Aç VALİ ATAY TALİMAT VERDİ
A
a

Düzce’de, koronavirüs salgına ile en etkin silah olarak kullanılan aşılama çalışmalarında başlatılan seferberliğin kapsamı genişliyor. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatı ile Düzce’de ‘Evde Aşı’ hizmetine başlandı. Buna göre, Düzce genelinde köylerinden çıkamayan vatandaşlar başta olmak üzere engelli ve yaşlı bireylere 112 Acil Çağrı Merkezini aramaları durumlarında Mobil Aşı Ekipleri tarafından evlerinde aşı hizmeti verecek…

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili Düzce’de topyekun mücadele çalışmaları devam ediyor. Vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçtiği Düzce’de salgına karşı aşılama çalışmalarını hızlandırmak için Düzce Valisi Cevdet Atay tarafından başlatılan aşı seferberliğinin kapsamı genişletildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay, il genelinde artan vaka artışlarının önüne geçmek için İl Sağlık Müdürlüğü’ne evlerde aşı hizmeti verilmesine yönelik yeni talimat gönderildi. Buna göre, evlerde bakım hizmeti alan hastalar, yaşlılar ve engelli vatandaşlar, 112 Acil Çağrı Merkezini aramaları durumunda, Mobil Aşı Ekipleri tarafından aşılanacaklar.

Konu ile ilgili Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Valimiz Sayın Cevdet Atay, Covid-19 yayılımını azaltmak ve vatandaşlarımızın aşıya ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla, İl Sağlık Müdürümüz Yasin Yılmaz'a evde aşı hizmetinin yaygınlaştırılması talimatını vererek; vatandaşlarımızın 112 Acil Çağrı Numarası üzerinden talep oluşturması halinde mobil aşı ekiplerimizin vatandaşlarımıza evlerinde aşı hizmeti vermesine olanak sağlamıştır. Köylerimizde aşı olamayan vatandaşlarımız Covid-19 aşı taleplerini 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak, İl Sağlık Müdürlüğünden talepte bulunabilirler. Bu hizmetin vatandaşlarımıza duyurulması ve vatandaşlarımızla aşı ekiplerimiz arasında gerekli koordinasyonun sağlanmasında Muhtarlarımızın duyarlı olmasını özellikle rica ediyoruz. "

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri