VALİ ATAY’IN TALİMATIYLA İNCELEME BAŞLATILDI

İlçe Haber 15 Nisan 2021 12:16
Videoyu Aç VALİ ATAY’IN TALİMATIYLA İNCELEME BAŞLATILDI
A
a

Öncü Haber’in peş peşe gündeme getirdiği Akçakoca’daki imara aykırı yapılaşma iddiaları üzerine valilik harekete geçti. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatıyla Akçakoca Küçük Sanayi Kooperatifi sınırlarındaki arsaya yapılan kaçak duvarla İlgili Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı

Öncü Haber, Akçakoca’daki usulsüz yapılaşmaları tek tek gündeme taşıdı, en yetkili merci valilik haberlerimizin ardından kanuna aykırı hareket ettiği iddia edilenlere göz yummadı.
Geçtiğimiz günlerde Akçakoca’nın en gözde bölgelerden biri olan Çınar Caddesi üzerinde yapımına başlanan kafe inşaatı için ‘İmar kanunu kişilere göre mi değişiyor?’ sorgulaması yapan Öncü Haber,  son olarak kentteki tanınmış bir iş insanının ‘kaçak duvar’ yaptığı ithamlarına geniş yer verdi.
İddialara göre; Sapak mevkiinde çeşitli ticari faaliyetler gösteren işadamı Fatih Balcılar, geride kalan hafta sonunu fırsat bilerek kanunlara aykırı şekilde duvar ördü. Akçakoca Küçük Sanayi Kooperatifi sınırlarındaki 146 Ada 145 parselde bulunan ve Özel Proje Alanı olan arsaya kanunlara aykırı şekilde dökülen betona karşı çıkan Akçakoca Sapak bölgesindeki sanayi esnafı, ünlü işadamını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne şikâyet etti. Tüm bu gelişmeleri aktardığımız haberin ardından Düzce Valiliği konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

VALİLİK AÇIKLADI: İNCELEME BAŞLATILDI
Valilikten yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:
“Akçakoca ilçemizin küçük sanayi kooperatifi sınırlarında bulunan özel proje alanıyla ilgili basın da çıkan haberlere ilişkin olarak; Valimiz Sayın Cevdet Atay'ın talimatlarıyla
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü konuyla ilgili görevlendirilmiştir. İlgili alanda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü imar ekibi yerinde inceleme yapacak olup, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği gereğince gereken yapılacaktır.
Konu Valiliğimiz tarafından yakinen takip edilecektir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri