VALİ ATAY’DAN ‘TEDBİR’ TOPLANTISI

Gündem 27 Haziran 2022 17:46
Videoyu Aç VALİ ATAY’DAN ‘TEDBİR’ TOPLANTISI
A
a

Düzce’de etkili olan ve devam edecek yoğun sağanak nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali Cevdet Atay başkanlığında İl AFAD Merkezi'nde toplandı.  

Düzce’de etkili olan kuvvetli sağanak yağışların hayatı olumsuz etkilememesi için Düzce Valiliği harekete geçti. Meteorolojinin uyarılarını dikkate alan Düzce Valisi Cevdet Atay, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’nu AFAD İl Müdürlüğü merkez binasında olağanüstü topladı. Toplantıda, kuvvetli sağanak yağışlar esnasında oluşabilecek riskler göz önünde bulundurularak, önemli kararlar alındı.
Alınan kararlar doğrultusunda, dün (27.06.2022 Pazartesi) günü hamile ve engelli kamu personelleri idari izinli sayıldı. Dere kenarlarındaki orman depolarında bulunan tomruk envanterlerinin sele kapılarak su yataklarında tıkanıklık oluşturmaması için, orman işletme ekiplerinin sürekli kontrollerde bulunması kararlaştırıldı.
Öte yandan Düzce Valiliği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dere yatağı veya kenarında evleri bulunan vatandaşların, bir an önce konutlarını tahliye etmeleri konusunda kaymakamlık ve muhtarlıkları uyardı.
Meteoroloji’nin uyarılarının ardından Düzce Valisi Cevdet Atay Başkanlığı’nda toplanan İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlar şu şekilde:
"Belediyeler, İl Özel İdaresi, DSİ, Orman Bölge Müdürlüğü ve bunun gibi kuruluşların iş makinelerinin, şoförleri ile birlikte görevlendirilerek köprü menfez altı temizliği ve dere yatağı taşkınlarına yönelik acil müdahale için hazır bulundurulmasına, dere yatağına yakın ve su baskınına maruz kalabileceği değerlendirilen konutların boşaltılması için konut sahiplerinin kollukça ikazına olası su baskını tehlikesi nedeni ile yapılan ikaza rağmen konutunu boşaltmayanların kollukça tahliyesine, dere yataklarının kenarında ve riskli görülen bölgelerdeki araçların kolluk kuvvetlerince kaldırılmasına, Orman İşletme Müdürlüğünce dere kenarında bulunan depoların sürekli kontrol altında tutulmasına, il genelinde belediye başkanlıklarınca mazgal ve su kanallarının kontrol ettirilmesine karar verilmiştir."
Diğer taraftan il ve ilçelerde belediye başkanlıklarınca sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların uyarılması yönünde sık sık anons yapılacağı aktarıldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri