VALİ, UMUT DAĞITTI

Gündem 17 Ocak 2019 14:24
Videoyu Aç VALİ, UMUT DAĞITTI
A
a

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı “Yarıyıl Tatili” dolayısıyla yayımladığı mesajda ilgili kesimlere ayrı ayrı seslendi. Vali Dağlı öğrencilere, “Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun, kendinize olan güveninizi diri tutun!’, velilere, “Çocuklarımızı notlarla değerlendirmeyin, yarıyıl tatilini ailece kaliteli geçirin” ve öğretmenlere ise “Kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etme

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, hem karne sevinci hem de 15 günlük sömestr tatiline girmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler başta olmak üzere tüm eğitim camiasına sağlıklı ve mutlu bir yarıyıl geçirmesini temenni etti. Vali Dağlı yayımladığı yarıyıl mesajında, 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona erdiğini anımsatarak, şöyle devam etti: 
“Eğitime olan katkımız artarak devam edecek”
“Yorucu bir yarı dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Düzce Valiliği olarak eğitime olan katkımız her zaman olduğu gibi artarak devam edecektir. Başarılı ve huzur dolu bir yarıyılın tamamlanmasına katkıda bulunan değerli okul yöneticileri ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”
“Umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum”
Vali Dağlı, mesajında eğitim 3 temel unsuru öğrenci, veli ve öğretmenlere ayrı ayrı hitap etti.
“Sevgili öğrenciler” ifadesiyle ilk olarak Düzce’de eğitim gören tüm öğrencilere seslenen Vali Dağlı, şu ifadelere yer verdi:
“Büyük bir heyecan ve umutla başladığınız öğretim yılının birinci dönemini huzur içerisinde tamamladınız. Karnelerini alan bütün öğrencileri gayretlerinden dolayı kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi, bunun yanında kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinlikler ile kendinizi geliştirecek faaliyetlerde bulunmanızı ve böylelikle bir sonraki eğitim-öğretim dönemine enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum.”
“Yüksek notlar mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir”
Velilere hitaben ise şunları kaydetti:
“Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Çocuklarımızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Tüm aile bireyleri ile yapılacak geziler, aktiviteler, akrabalar ile görüşmeler çocuğun motivasyonunu arttıracaktır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır.”
“Öğretmenlik mesleği bir gönül işidir”
“Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir gönül işidir” diyerek öğretmenlere çok önemli bir görev icra ettiklerini hatırlatan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Büyük bir azimle gayret göstererek nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimize, değerli velilerimize sağlıklı ve mutlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri