VALİ: TÜRK KIZILAYI BARIŞIN SİMGESİDİR

Gündem 29 Ekim 2018 17:45
Videoyu Aç VALİ: TÜRK KIZILAYI  BARIŞIN SİMGESİDİR
A
a

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Kızılay Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Dağlı mesajında, “Dünyanın en köklü ve en güçlü yardım kuruluşlarından olan Türk Kızılayı, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.” ifadesini kullandı.

 

 

1868 yılından bugüne kadar savaş ve doğal afetler karşısında insanların acılarını dindirmeye ve yaralarını sarmaya çalışan Kızılay, 150 yıldır dünyada iyiliğin timsali olmaya devam ediyor.

28 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, dünyanın en köklü ve en güçlü yardım kuruluşlarından olan Türk Kızılayı’nın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olduğunu vurguladı.

Vali Dağlı mesajını şöyle sürdürdü:

“Yüksek insanî değerlere sahip kültürümüzde Türk Kızılayı; milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde gerekse dünyada yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve işbirliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır. Milletimiz için aynı zamanda bir övünç vesilesi olan Kızılay, milletimizin paylaşma ve dayanışma duygularını arkasına alarak savaşta, doğal afetlerde ve diğer koşullarda zorluk yaşayan insanların yanında olmaya dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, felaketlerden ve savaşlardan uzak barış ve huzur dolu yarınlarda hep birlikte var olabilmek ümidiyle, Düzceli hemşehrilerimizin ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak bu ulvi görevi üstlenen Türk Kızılayı’nın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri