VALİ: KIZILAY, BARIŞI TESİS EDİYOR

Gündem 11 Haziran 2022 16:47
Videoyu Aç VALİ: KIZILAY, BARIŞI TESİS EDİYOR
A
a

Düzce Valisi Cevdet Atay, Türk Kızılay’ının 154. kuruluş yıl dönümünü yayımladığı mesajla kutladı. Vali Atay mesajında, Kızılay’ın her insan için daha güzel bir dünya hedefiyle çalışarak, barış ve kardeşliği tesis ettiğini vurguladı.

Kurulduğu yıldan bu yana dünya mazlumlarının yanında olan Türk Kızılay’ı 154. yıl dönümünü kutluyor. 11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan Kızılay, 1877'de "Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti", 1923'de "Türkiye Hilaliahmer Cemiyeti", 1935'te "Türkiye Kızılay Cemiyeti" ve 1947'de "Türkiye Kızılay Derneği" adını aldı. Kuruluşa "Kızılay" adını Gazi Mustafa Kemal Atatürk verdi.
Kurulduğu günden bu yana insanlık, ayırım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik, evrensellik olarak belirlenen hareketin temel ilkelerini benimseyen Kızılay,  bu ilkeler ışığında dünya mazlumlarına ve insanlığa hizmet vermeye devam ediyor.
Kızılay’ın 154’üncü kuruluş yıldönümünü yayımladığı mesajla kutlayan Düze Valisi Cevdet Atay, “Her insan için daha güzel bir dünya hedefiyle çalışan, barış ve kardeşliğin tesisinde önemli bir görevi üstlenen, Türk Kızılay'ımızın 154. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Kızılay çalışanlarımıza ve gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri