VALİ: KISA SÜREDE TEMELİ ATILACAK

Gündem 16 Şubat 2018 15:59
Videoyu Aç  VALİ: KISA SÜREDE TEMELİ ATILACAK
A
a

Düzce’de kurulacak Bilim ve Teknoloji Merkezi için incelemelerde bulunmak üzere şehre gelen TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeleri, valilikte düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantı öncesi açıklamada bulunan Vali Zülkif Dağlı, Düzce’ye kazandırılacak Bilim Merkezi ile ilgili çalışmaların artık somutlaşmaya başladığını belirterek, “Kısa bir zamanda temel atmayı planlıyoruz.” dedi.

Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde inşa edilecek Bilim ve Teknoloji Merkezi ile ilgili çalışmalar hızlandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün girişimleri sonucu Düzce'ye kurulması kararlaştırılan Bilim Merkezi ile ilgili dün Düzce Valiliği’nde önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

TÜBİTAK heyeti valilikte toplantıya katıldı
Başkanlığını Prof. Dr. Arif Ergin’in yaptığı TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeleri dün sabah çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldikleri Düzce’de valilikte düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıya başkanlık eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı, görüşme öncesi basına kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Çalışmalar artık somutlaşmaya başladı”
Vali Dağlı, Düzce’ye kazandırılacak Bilim ve Teknoloji Merkezi ile ilgili çalışmaların artık somutlaşmaya başladığını belirterek, şöyle devam etti: “Bugün itibariyle bu çalışmalar Bilim Kurulu’nun arzına sunulacak. Değerli hocalarımız, bilim kurulu üyelerimiz bunu olgunlaştıracaklar. Biz bir mimari proje hazırladık. Bu projenin içerisindeki yapılacak değişiklikler nasıl bir hal alınacağı ve yapılacak konseptle ilgili burada detaylı bir çalışma yapılacak. Öğleden sonra da yerine gidilmek suretiyle yerine göreceğiz. Kısa bir zamanda temel atmayı planlıyoruz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri