VALİ: BAROMUZ ÖNCÜ ROL OYNAYACAK

Gündem 2 Nisan 2018 18:14
Videoyu Aç VALİ: BAROMUZ ÖNCÜ ROL OYNAYACAK
A
a

Kullanım hakkı Türkiye Barolar Birliği’nde bulunan Hukuk Okur Yazarlığı Projesi kapsamında protokol imza töreni yapıldı. Düzce’de yaşayan kadınlara yönelik hukuk eğitimini içeren proje ile ilgili konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Baromuz bu konuda öncü rol oynayacak. Baromuza bağlı çalışan avukatlarımız ilgili konuları anlatmak üzere böyle bir çalışma yapacağız.” dedi.

Düzce Valiliği’nde Hukuk Okur Yazarlığı Projesi için dün valilik toplantı salonunda imza töreni yapıldı. Törene Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Aycan’ın katılımı ile protokol imzalandı.

Baromuz öncü rol oynayacak”
Protokol töreninde açıklamalarda bulunan Vali Dağlı; “Türkiye Barolar Birliği önderliğinde Düzce Barosu ile birlikte Valiliğimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ve El Sanatları Müdürlüğümüzdeki kursiyer olan bayanlarımıza dönük hukuk eğitimi, hukuk okuryazarlığı adı altında eğitimler verilecek. Baromuz bu konuda öncü rol oynayacak. Baromuza bağlı çalışan avukatlarımız ilgili konuları anlatmak üzere böyle bir çalışma yapacağız. Burada tüketici hakları, miras, şiddet, buna benzer konular teferruatlı olarak anlatılacak. İki ay sürecek olan Hukuk Okur Yazarlık Kursu mayıs sonuna bitecek. Bu yıl gelmiş olan kursiyerlerimize böyle bir çalışma yapmış olacağız.” ifadelerinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve El Sanatları Eğitim Merkezi’nde kurs gören kursiyerlere yönelik olarak verilecek olan seminerin 2 Nisan ile 31 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı ifade edildi

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri