Vali: Babaları da dahil etmek istiyoruz

Gündem 31 Ekim 2018 16:44
Videoyu Aç Vali: Babaları da dahil etmek istiyoruz
A
a

Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Annem Varsa Ben de Varım" projesi kapsamında 37 bin anne, çocuklarıyla kitap okudu. Törende konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, "İnşallah bu çalışmamız el birliğiyle özellikle annelerin desteğiyle devam edecek. Babaları da bu işin içine katmak istiyoruz." dedi.

Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, projeye yeni katılan aileler bilgilendirildi.

 

"En büyük emek annelerin, çocukların ve öğretmenlerindir"

Toplantıda konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, projenin 3 yıldır devam ettiğini söyledi.

Dağlı, projenin ilk yıllarında ailelerin büyük desteğini gördüklerini, bu nedenle çalışmayı geliştirdiklerini anlatarak, "Geçtiğimiz yılların da verilerine bakınca bu proje gurur verici. Burada güzel emekler var. En büyük emek annelerin, çocukların ve öğretmenlerindir. İnşallah bu çalışmamız el birliğiyle özellikle annelerin desteğiyle devam edecek. Babaları da bu işin içine katmak istiyoruz." diye konuştu.

 

"Öğrenci başına 15 kitap hedefini aştık"

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de projeyle var olan bilgileri ezberlemek yerine bilgiyi üretip projeler geliştirebilen bir gençlik yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Okulda ve aile içinde anne-baba ve çocuk arasında ortak bir okuma hafızası oluşturmak istediklerine işaret eden Yiğit, şunları kaydetti: "Aileleri de dahil ederek yola çıktık. Öğrencilerin, evlerde oluşturduğu küçük kitaplıkları dönüşümlü olarak daha çok kitap okuyabilecekleri zenginliğe kavuşturmak istedik. Okullarımızda bu projenin uygulanmasıyla 3-7. sınıflar ile 9. ve 10. sınıflarda eğitim alan 37 bin öğrencimizin, 7 ayda okuduğu kitap sayısı 659 bin 491'i buldu. Proje gereği öğrenci başına 15 kitap hedefini aştık, 17 kitap okuma sayısına ulaştık."

Yiğit, projenin tüm bireyleri eğitime sevk ettiğini vurgulayarak, "Çeşitli sebeplerle eğitim sisteminin dışında kalan kadınların da çocukları aracılığıyla eğitime tekrar entegre olmaları hedeflendi. Eğitimleri yarım kalan velilerimizin, eğitimlerini tamamlamaları için eğitimler düzenlendi." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Dağlı ve protokol üyeleri, öğrencilere ve velilere kitap dağıttı. (AA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri