VAKIF ÇALIŞIYOR, DÜZCE KALKINIYOR

Gündem 28 Mayıs 2022 17:54
Videoyu Aç VAKIF ÇALIŞIYOR, DÜZCE KALKINIYOR
A
a

1993 yılında kurulan Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, Düzce’nin başarılı iş insanı Ahmet Mutlu ve ekibi ile en parlak dönemini yaşıyor. Yıllarca atıl durumda kalan vakfı tekrar ayağa kaldıran Mutlu ve yönetimi, kente her alanda sağlanmayan desteği sağlıyor. Vakıf, 2021-2022 yılları arasında eğitimden sağlığa, spordan Düzce’nin turizmde tanıtılmasına kadar birçok faaliyette bulundu.

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, 2021-2022 yılları arasındaki faaliyet raporunu açıkladı. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında yapılan olağan genel kurulla vakfın yönetimine Düzce’de birçok iş kolunda şirketleri bulunan ve yüzlerce kişiye istihdam sağlayan başarılı iş insanı Ahmet Mutlu ve ekibinin gelmesi yeni bir dönemi başlattı. Mutlu ve yönetimi eliyle yeniden faal hale gelen Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, Düzce için kısa zamanda gerçekleştirdiği çalışmalar ve sağladığı birlik-beraberlik ortamıyla dikkatleri üzerine çekti.
Saygın ve sevilen isimlerden oluşturduğu güçlü yönetimi ile vakfı yeniden ayağa kaldıran ve logo da dahil olmak üzere her alanda sil baştan düzenlemeler yapan Başkan Ahmet Mutlu, Düzce’deki diğer derneklerle yaptığı iş birliği ile de sivil toplum kuruluşları arasında kaynaşmayı güçlendirdi.
Düzce’nin tanıtımından, eğitim, sağlık ve spora kadar her alanda kendisini gösteren Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, 2021 – 2022 yılları arasında 37 etkinlik ve faaliyette bulundu.
Vakıftan Düzce’ye her alanda destek
Vakıf tarafından açıklanan 2021 – 2022 faaliyet raporu şu şekilde:
“Bin 250 adet 25 farklı “Düzce’nin Turizm Alanları” fotoğrafları, 50X70 cm ebatlarında bastırılarak otel ve lokantalara dağıtıldı.
Orhangazi Mahallesi 3 K Greenlife adresinde 2 katlı ve 200 m2 yer, vakıf merkezi olarak düzenlenmeye başlandı.
Düzce yerel ve ulusal basın temsilcileri ile Saydam Restoran’da tanışma kahvaltısı yapıldı.
Düzce Üniversitesi’nde okuyan 120 yabancı uyruklu öğrenci ve 30 misafirimizle Efteni Gölü, Güzeldere Şelalesi, Toptepe’yi kapsayan bir gezi yapıldı. Öğrenciler ve misafirler Düzce’nin turizm alanlarını gezdiler, hep birlikte güzel bir gün geçirdik. Haber yerel ve ulusal basında çıktı.
Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı yönetimine, Bolu Bağışçılar Vakfı’nın çalışmaları ile ilgili sunum yaptı.
Vakıf başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte vakfımızın onursal başkanlarından sayın Dr. Faruk Özlü ziyaret edildi.
Vakıf başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı ve üyeleri ziyaret edildi. Destek ve ortak projeler çıkarma kararı alındı.  
Sayın Şükran Öney, sahibi olduğu Nefis Süt işyerinde ziyaret edildi, Düzce’nin hayırseveri, anaokulu ve ortaokul yaptıran hayırseverimiz, Başkanımız Ahmet Mutlu’ya, Ayhan Şamandar’a ve Sebahat Güven Batur’a teşekkür etti.
Protokole ziyaretler
Vakıf Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizi Valimiz Sayın Cevdet Atay, valilik binası restore edildiği için AFAD binasında kabul etti. Başkanımız Sayın Ahmet Mutlu ve Başkan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ayhan Şamandar, ziyarette yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.
Başkanımız sayın Ahmet Mutlu ve Başkan Yardımcımız sayın Prof. Dr. Ayhan Şamandar ve Hüseyin İşleyen, kadın girişimcilerin açmış olduğu dükkanları tek tek gezdiler. Başkanımız bolca alışveriş yaparak girişimcilere moral verdi.
Vakıf önündeki yolun karşısındaki istinat duvarına Düzce tanıtım billboardları asıldı.
İnşaatı devam eden Düzce Küçük Sanayi Camii ve Düzce Üniversite Camii ile ilgili bitmiş örnek bir camii olarak yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
Vakıf başkanımız ve yönetim kurulu üyeleriyle Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ziyaret edildi.
Başkan Ahmet Mutlu ve Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ayhan Şamandar Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Ercan Öztürk ve Müdür Yardımcısı Mehmet Uçar’ı ziyaret etti.
AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, vakfın yaptıkları ve yapacakları ile ilgili bilgiler verildi.
Düzce MÜSİAD Şubesi eski Başkanı İsmail Çakmak ve Gönül Dostları Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Arif Ak beye vakfın yaptıkları ve yapacakları ile ilgili bilgiler verildi.
Vakfımızı temsilen Hüseyin İşleyen ve İlyas Temel Şafak 2 gün boyunca tüm oturumlara iştirak etmişlerdir.
Yönetim kurulu üyelerimiz, geçen hafta bir bölümünde yangın çıkan Kelebek Mobilya Genel Müdürü Sayın Faruk Şahin’i ziyaret ettiler ve geçmiş olsun dileklerinde bulundular.
Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç ziyaret edildi. Beyköy 2. OSB ve beldedeki diğer sanayi çalışmalarıyla ilgili bilgiler alındı.
Vakıf merkezimizin sabit giderleri ve yapılacak projeler, burslar ve diğer yardımlara sürdürülebilir gelir kaynağı sağlamak amacıyla kumbaraların uygun yerlere konulmasına karar verildi.
Bin 300 öğrenciye iftar yemeği
İlimizde liselerde okuyan ihtiyaç sahibi kız öğrenciler, Selçuk Develi Tiyatrosu’na ait “Müzikli Komedi Derlemesi” adlı tiyatroyu izlediler. Vakfımız bu etkinlikte 150 öğrenciye sponsor oldu.
CHP il başkanı, merkez ilçe başkanı ve misafir milletvekilleri vakfımızı ziyaret etti
Düzce Üniversitesi’nin 16. kuruluş yıl dönümü programına katılım sağladık.  
Gölyaka Orman İşletme Müdiresi Hülya Birtürk ziyaret edildi. Gölyaka’ya bağlı yaylalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ziyaret edildi. Gölyaka Belediye meclis üyelerinin de katılımıyla ilçedeki yatırımlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
Düzce Üniversitesi öğrenim gören bin 300 öğrenciye iftar yemeği verildi. (25.000 TL ödendi.)
Spor kulübüne nakit desteği
Düzce Atletik Gençlik ve Spor Kulübü’ne U-18 Kız Basketbol Anadolu Şampiyonası müsabakaları 12-16 Nisan 2022 tarihinde Uşak’ta Düzce’mizi temsil edeceğinden vakıf olarak 5 bin TL nakit desteği sağlandı.
Vakfın bir katkısı olarak, Düzce’mizde üretilen ürünlerden oluşan hediye çantaları ile Düzcespor’umuza destek olduk.
TFF 3'üncü Lig 2'nci Grup’ta mücadele eden Düzcespor sezonu lider tamamlayarak 2'nci lige yükseldi. Şampiyonluğu kutlamak ve takıma maddi destek sağlamak amacıyla vakıf olarak 10 bin TL nakdi yardım yapıldı. 19 oda, 19 oda kapı arkası bantların boyanması, 2 koridor, 24 kapı boyandı. Toplam maliyeti 8 bin 546 TL.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri