VAKA SAYISI 30 BİNE DAYANDI

Sağlık 18 Mart 2021 14:21
Videoyu Aç VAKA SAYISI 30 BİNE DAYANDI
A
a

Son bir yıldır dünyanın bir numaralı gündem maddesi olmaya devam eden ve etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs salgınında Düzce’de 20’lere kadar düşen vaka sayısındaki artış durdurulamıyor. Son olarak dün 58 kişinin daha pozitif daha tespit edildi. Vaka sayısının günlük 57 ve üzerine çıkması Düzce’nin haftalık yüz bin kişiye düşen vaka sayısında 100’ü geçmesi yüksek riskli ill

Son bir yıldır hayatın her alanın küresel çapta etkileyen yeni tip koronavirüs salgınında Düzce’de 20’lere kadar düşen vaka sayısındaki artış durdurulamıyor.
Düzce’de 17 Mart’ta 58 kişinin daha yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla salgına yakalananların sayısı 29 bin 821’e yükseldi. Sevindirici bir gelişme olarak vefat sayısı 138’de sabit kaldı.
Virüsün ilk görüldüğü Mart 2020’den bu yana hastalığı atlatanların sayısı 29 bin 821 kişi olarak gerçekleşirken aktif vaka sayısı da 439’a çıktı. Hastalığı ağır geçiren 18 kişinin pandemi yoğun bakım servislerindeki sürüyor.
BU ORTALAMA ‘KIRMIZI’ DEMEK
Öte yandan Düzce’de son bir ayda iki katından fazla artan vaka sayılarının bir hafta boyunca 57’nin üstünde seyretmesi, kentin sınırında olduğu yüksek riskli iller arasına girerek, kırmızı renge bürünmesi anlamına geliyor. Bu da kontrolü normalleşme adımlarından geriye dönüş ve ek tedbirlerin devreye sokulmasına davetiye çıkarıyor.
Düzce’de durdurulamayan artışa karşı vatandaşlar sürekli tedbir ve kısıtlamalara uymaları konusunda uyarılırken, kent genelinde de denetimler de aralıksız sürüyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri