UZMAN HEKİM İHTİYACI İÇİN BİR ADIM DAHA ATILDI

Sağlık 25 Haziran 2021 14:52
Videoyu Aç UZMAN HEKİM İHTİYACI İÇİN BİR ADIM DAHA ATILDI
A
a

Düzce ve Akçakoca’da görevlendirilmek üzere 7 yeni doktor kadrosu açıldı. Müjdeli haberi duyuran AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce’nin doktor ihtiyacını sürekli takip ettiklerini belirterek “99. dönem münhal doktor atamaları ile Düzcemize 7 uzman hekim kadrosu daha kazandık. ” ifadelerini kullandı.

Düzce’nin sağlık alanındaki önemli eksikliklerinden olan hekim ve uzman hekim ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalar devam ediyor. Düzceliler’in sağlık ihtiyaçları il dışına gitmesine gerek kalmaksızın şifa bulabilmeleri için hem fiziki bina yatırımları hem de yeni doktor kadrolarıyla sağlık sistemi güçlendirilmeye yönelik adımlar atılırken Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne  4 ve Akçakoca Atatürk Devlet Hastanesi’ne 3 olmak üzere toplamda  7 yeni uzman hekim kadrosu daha açıldı.
Müjdeli haberi Düzceliler’e AK Parti Genel Merkez kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “99. dönem münhal doktor atamaları ile Düzcemize 7 uzman hekim kadrosu daha kazandık. Atatürk Devlet Hastanesi'ne 4 uzman hekim, Akçakoca Hastanesi'ne de 3 uzman hekim kadrosu açıldı. Hayırlı olsun.” paylaşımıyla duyurdu.
BAKAN KOCA İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ
Bir yandan AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı koltuğunda Anadolu’yu karış karış gezerek kadın girişimciliğine teşvik eden bir yandan da milletvekili kimliğiyle Düzce’nin sorunlarının çözümü için mesaisini aralıksız sürdüren Keşir, geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile önemli bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede ana gündem maddesi Düzce’nin sağlık yatırımları ve mevcut ihtiyaçlar olurken Düzce’ye yeni uzmanlık alanları kazandırılması ve doktor kadrosu tahsis edilmesi için fikir birliğine varılmıştı. Keşir’in bizzat Bakan Koca ile olan temasının ardından Düzce’nin hekim ihtiyacına yönelik önemli bir adım daha atılmış oldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri