UZMAN DOKTOR SEVİNCİ KURSAKTA KALDI!

Gündem 23 Ekim 2019 14:08
Videoyu Aç UZMAN DOKTOR SEVİNCİ KURSAKTA KALDI!
A
a

Akçakoca'da devlet hastanesine yeni uzman hekim ataması yapılmasının sevinci kısa sürdü. Çocuk hastalıkları uzmanı ve göz doktorunun Bolu'ya dönmek istediği iddialarının şoku henüz atlatılmamışken, yeni göreve başlayan diş hekiminin sağlık sorunları nedeniyle fiilen hekimlik görevini yerine getiremediği gündeme geldi.

Yaklaşık 15 gün önce Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in yeni doktor ataması müjdesi verdiği Akçakoca'da şu günlerde uzman hekim heyecanı yerini hüsrana bıraktı. Göreve yeni başlayan ve ikisi de Bolu'da ikamet eden çocuk hastalıkları uzmanı ve göz doktorunun ailelerinin yaşadığı Bolu’ya dönmek istediği gündeme gelirken, bir uzmanla ilgili daha şikayet sesleri yükseldi.Bu uzman hekimlerle aynı tarihte atanan Diş Hekimi Tamer Tuz’un iki kez felç, bir kez Koroner Bypass geçirmesi, kronik böbrek hastası olması aynı zamanda ses tellerindeki problem yüzünden hastalarla iletişim kuramaması nedeniyle filen diş hekimliği yapamadığı iddiaları Akçakoca basınına yansıdı.
Akçakocalılar'dan gelen şikayetler üzerine ilk olarak Başhekim Haldun Çolak’tan bilgi almak isteyen Bizim Akçakoca Gazetesi'nden Özhan Kızıltan, görüşme isteğine olumlu yanıt alamayınca, Diş Hekimi Tamer Tuz ile görüştü. Hakkındaki iddiaların tamamını doğrulayan Hekim Tamer Tuz, sağlığı nedeniyle fiilen diş hekimliği yapamadığını, emekli olmak da istemediğini bildirdi.Sağlık sorunları nedeniyle fiilen hekimlik görevini yerine getiremeyen doktorların gönderilmesi nedeniyle yaşanan sıkıntıya parmak basan Akçakoca basını, Akçakocalılar'ın gereken sağlık hizmetini alabilmesi için bürokrat, siyasetçi ve idari amirler göreve davet etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri