UYARI İMAMLARDAN GELDİ

Gündem 2 Şubat 2018 16:21
Videoyu Aç UYARI İMAMLARDAN GELDİ
A
a

Dualarımızın, ülkemizin huzuru ve güvenliği için Afrin'de operasyonlar düzenleyen askerlerimizle olduğu şu dönemde, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın adını kullanarak şehit ailelerine para topladıklarını söyleyen dolandırıcılar, Düzce'de vatandaşların iyi niyet duygularını suistimal ediyor. Cuma Hutbesi'nde Diyanet'in asla böyle bir para toplamayacağının altını çizen imamlar, "Devletimiz güçlü şehitlerine ve gazilerine bakar." diyerek dolandırıcılara karşı dikkatli olunması istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve tüm Türkiye'deki camilerde okunan Cuma Hutbesi'nde bu haftda "İslam’ın İki Ana Kaynağı: Kur’an Ve Sünnet" konusu işlendi. Hutbenin sonunda imamlar "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın" adını kullanarak dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşları uyardı.

Belediye de uyardı
Düzce'de en çok rastlanan yöntem olan telefon dolandırıcılığına yönelik sık sık kurumlardan halka'Tuzağa düşmeyin!' mesajı verilirken, son olarak Düzce Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Başkan Dursun Ay ile başkan yardımcılarının adını kullanarak maddi yardım talebinde bulunan şahısların tespit edildiği belirtilerek, "Bu tür arama ve taleplerle Düzce Belediyesi’nin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Konuyla ilgili olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur." uyarısı yapıldı.

"Diyanet asla böyle bir para toplamaz"
Bugün Cuma namazı için Düzce'deki camileri dolduran cemaate ise "Şehit aileleri için para topluyoruz." diyerek kapı kapı gezen dolandırılara dikkat edilmesi yönünde önemli bir uyarı geldi. "Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan geliyoruz." diyerek şehit ailelerine yardım parası topladıklarını söyleyen dolandırıcılara kesinlikle para verilmemesi uyarısı yapan imamlar, "Diyanet asla böyle bir para toplamaz. Devletimiz güçlü şehitlerine ve gazilerine bakar." diyerek, bu tür taleplere kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri