ÜSTÜNÜ KAPLAYAN YEŞİL TABAKA DİKKAT ÇEKİYOR!

Gündem 12 Haziran 2019 16:07
Videoyu Aç ÜSTÜNÜ KAPLAYAN YEŞİL TABAKA DİKKAT ÇEKİYOR!
A
a

Yıllardır Eskişehir’in Porsuk Çayı’nda yapılan çalışma örnek gösterilerek yeni bir çehreye kavuşturulması dillendirilen Asar Deresi bugünlerde bırakın yeni düzenlemeyi pislik içindeki haliyle görüntü kirliliği yaratıyor. Dere mevcut görüntüsüyle Düzce’ye dışarıdan gelen insanlar tarafından hayretle karşılanıyor.

Eskişehir Belediyesi tarafından yıllar önce Porsuk Çayı’nda yapılan çevre düzenlemesi Düzce’de uzun zamandır konuşuluyor. Şehrin tam göbeğinden geçen Asar Deresi’nin yıllardır yeni bir çehreye kavuşturulması konuşuluyor ama bir türlü icraata geçirilemiyor.
Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü’nün dile getirdiği bu proje vatandaş tarafından sabırsızlıkla beklenirken, geride bırakılan 9 günlük bayram tatilinde dışarıdan gelen insanların gözüyle Asar Deresi, Düzce’nin imajına zarar veriyor. Bırakın yeni bir plan ve projeyle yenilenmesini, bırakın Porsuk Çayı gibi temiz ve yeni bir çehreye kavuşmasını, derenin mevcut hali vatandaşlar tarafından da şikayet konusu oluyor.
Üzerindeki yeşil ve kirli tabaka ile dikkat çeken derenin acilen temizlenmesi gerektiği açıkça görülüyor. Özellikle Kiremitocağı mevkisinden başlayarak Küçüksu’ya kadar olan kısmın ivedilikle temizlenerek en azından bu yeşil tabakadan arındırılması bekleniyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri