ÜRETİM KAPASİTESİ GÜNLÜK 10 BİNE ÇIKTI

Gündem 21 Nisan 2020 16:25
Videoyu Aç ÜRETİM KAPASİTESİ GÜNLÜK 10 BİNE ÇIKTI
A
a

Düzce Belediyesi Koronavirüs Salgını ile ilgili mücadelede BELMEK aracılığıyla üretimine başladığı maske üretiminde kapasiteyi 10 Bine çıkardı. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ihtiyaç olması durumunda çevre illere de maske göndereceklerini söyledi.

Tüm dünyada küresel bir kriz haline gelen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen Yeni Tip Koronavirüs (Covid – 19) salgını nedeniyle, Düzce’de maske açığı ortaya çıkmıştı. Vatandaşların maskelere ulaşamaması nedeniyle harekete geçen Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan Belediye Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) aracılığı ile maske imalatına başlamıştı. BELMEK tarafından imalatı yapılan ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan maske üretiminde günlük kapasite 10 bine ulaştı.
“İhtiyaç Olması Durumunda Çevre İllere Maske Desteği Verebiliriz…”
Maskelerin üretildiği Kültür Merkezini ziyaret eden Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, üretim ile ilgili bilgiler alarak, BELMEK Hocalarına ve kursiyerlere teşekkür etti. Başkan Özlü burada yaptığı açıklamada, “Covid-19’la mücadele kapsamında, Belediye olarak maske üretim tesisimizde günde 10 bin maske üretmeye başladık. Bu maskeleri Düzce’de, ilçelerimizde ve ihtiyaç duyulması halinde komşu illerimizde dağıtmaya hazırız” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri