ÜNSAL SKANDALLAR ZİNCİRİNİ TEK TEK AÇIKLAMIŞTI

Gündem 11 Haziran 2021 16:56
Videoyu Aç ÜNSAL SKANDALLAR ZİNCİRİNİ TEK TEK AÇIKLAMIŞTI
A
a

Düzce günlerdir, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın ‘Yorumlu-Yorum’ programında gündeme getirdiği şehir merkezindeki ünlü bir kafeteryada dönen dolapları konuşuyor. Ortaklardan birinin Düzce Belediyesi’ndeki üst düzey yakınlarını menfaati için kullanmasından paravan şirket iddiasına kadar yaşanan skandallar zincirini tek tek gün yüzüne çıkartan Ünsal’ın açıklamaları sonrası Düzce Belediyesi sorumluluğundaki iş ve işlemler hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın Düzce’nin nabzını tuttuğu ‘Yorumlu-Yorum’ programında, Düzce belediye başkan yardımcılarından birinin kayyum atanan bir kafeteryanın aynı zamanda kardeşinin eşi olan işletmecisine yardımcı olmak için makamını ve yetkisini nasıl kullandığını ortaya çıkartmasının ardından Düzce Belediyesi harekete geçti.
İhtilaf nedeniyle kayyum atanan işletme ile ilgili ortaklardan birinin birinci derece yakını olan AK Partili belediye meclis üyesinin ifade vermeye başkan yardımcısı olan kardeşi ve onun makam aracı ile gittiğini gündeme getiren Ünsal, “Başkan yardımcısı tanıdığınız varsa, her şey hallolur. Etik olmayan şu; makamı, mevkii, yetkiyi ve ismi kullanırken, siz ne elde ediyorsunuz?” demişti. Yine 2018 yılında kafeterya ilk açıldığında alınan ruhsatın 2021 yılında iptal edildiğini ve yerine olmayan bir adres için yeni ruhsat alındığını iddia eden Ünsal ayrıca bu tür davranışların AK Parti’ye ve AK Partili yöneticilere büyük zarar verdiğini vurgulamıştı.
DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA
Düzce gündemine bomba gibi düşen bu yorum ve açıklamaların ardından Düzce Belediyesi’nden konuya ilişkin yazılı bir açıklama geldi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Düzce’de yayın yapan bir özel televizyon kanalında yer alan belediyemizi ilgilendiren bir olay ile ilgili açıklama yapılması zorunlu görülmüştür. Özel bir işletmenin hissedarları arasında vuku bulan bir ihtilafın çözümü için yine hissedarlar tarafından yürütülen iş ve işlemlerin “belediyemizi ilgilendiren konularda” inceleme başlatılmıştır.” 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri