ÜNİVERSİTEDEN ALÇAK SALDIRILARA KINAMA

Gündem 11 Mayıs 2021 13:46
Videoyu Aç ÜNİVERSİTEDEN ALÇAK SALDIRILARA KINAMA
A
a

Düzce Üniversitesi, İsrail’in Filistinli sivillere ses bombalarıyla ve güç kullanarak saldırılarını sürdürmesini kınadı. Yapılan açıklamayla alçak saldırılar lanetlenirken “İşgalci güç İsrail’in zulmüne uğrayan Filistin halkının yanında olduğumuzu bildiriyor, gün geçtikçe zalimleşen İsrail’in bu hak, hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyoruz” denildi.

İsrail polisi Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan kutsal Harem-i Şerif’i ve ibadet eden Filistinli Müslümanları hedef almaya devam ediyor. İsrail’in Müslüman dünyasını ayağa kaldıran saldırılarında bugüne kadar yüzlerce vatandaş yaralanırken onlarcası da şehit oldu.
Tüm Türkiye’nin tepki gösterdiği alçak saldırılara bir tepki de Düzce Üniversitesi’nden geldi. Üniversiteden yapılan açıklamada mübarek Ramazan ayı dolayısıyla ibadet etmek için Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinli vatandaşlara rahat yüzü göstermeyen İşgalci İsrail’i kınandı.
Açıklamada, “Mukaddes mekân Mescid-i Aksa’da Müslüman kardeşlerimize, İsrail güvenlik güçlerinin; Mübarek Ramazan ayında, Ramazan Bayramı arifesinde uyguladığı şiddet, insanlık açısından hiçbir açıklaması yapılamayan vahim boyutlara ulaşmıştır. İsrail’in silahlı askerleri, tek derdi dinin emirlerini yerine getirmek olan insanları; kadınları hatta çocukları bile hedef seçerek, masum kardeşlerimizin kanlarının akmasına sebep olmuşlardır.” ifadelerine yer verdi.
“İsrail’in bu hak, hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyoruz”
Filistin halkına destek mesajı verilen mesajda,  “Kendi topraklarında, kendi evlerinde ve ibadet yerlerinde, işgalci güç İsrail’in zulmüne uğrayan Filistin halkının yanında olduğumuzu bildiriyor, gün geçtikçe zalimleşen İsrail’in bu hak, hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyoruz.” denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri