ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KONFERANS

Gündem 26 Mart 2018 17:18
Videoyu Aç ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KONFERANS
A
a

Düzce Üniversitesi’nin davetiyle konferans vermek için şehre gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, öğrencilere seslendiği konuşmasında, “Bilgi bütün dünyadaki insanları kurtardı. Biz Kur’an-ı Kerim sayesinde çok şey öğrendik.” dedi. Erbaş, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya da bir ziyaret gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Düzce Üniversitesi’nde düzenlenen “Bilgiden Bilince” konu başlıklı konferansa katılmak için dün Düzce’ye geldi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Düzceli olan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun da eşlik etti. Düzce’deki ilk durakları Düzce Üniversitesi olan Erbaş ve Argun, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta öğrencilere seslendi. Konferansa Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı İsmail Karagöz ile öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Bilgi çok önemli bir değere sahip”
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bilginin önemine değindiği konuşmasında şunları kaydetti: “Bilgi bilincimizin gelişmesi için çok önemli bir değere sahiptir. Bilginin önemi biz Müslümanlar için İslam dininin ilk yıllarına kadar dayanıyor. Mekke’de kızlar diri diri kurban ediliyordu. Hatta bunun için güzellik yarışması yapıp birinci olan kızı kurban ediyorlardı. Bilgi sadece Mekke’deki kızları kurtarmadı. Bütün dünyadaki insanları kurtardı. Biz Kur’an-ı Kerim sayesinde çok şey öğrendik.”

Tokluktan ölenlerin sayısı açlıktan ölenlerin sayısını geçmiş durumda”
Düzceli olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun ise yaptığı konuşmada, “Eğitim olarak bilginin değerini hiçbir zaman unutmamalıyız. Günümüzde bilginin önemi bilinmemektedir. Eskiden insanlar açlıktan ölüyordu. Şimdi de açlıktan ölenler var ama tokluktan ölenlerin sayısı açlıktan ölenlerin sayısını geçmiş durumda. Eğitimin her konuda önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.” dedi.

Ben de ilahiyatçı bir babanın kızıyım”
Konferansla ilgili bilgi veren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise, “Ben İlahiyat Fakültesi okumadım ama keşke okusaydım. Bu konuda sizin kadar bilgim olmayabilir ama benim de ilahiyatçı bir babanın kızı olduğumu bilmenizi isterim. Burada bulunmamızın amacı ise ‘Bilgiden Bilince’ konferansını yapmaktır.” şeklinde konuştu.

26 yüksek lisans öğrencisi, 20 öğretmenimiz mevcut”
Dekanı olduğu bölüme ilişkin bilgilendirmede bulunan Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı İsmail Karagöz, “İlahiyat fakültemiz bünyesinde 26 öğrencimiz yüksek lisans yapmaktadır. Fakülte bünyemizde ise toplam 20 öğretmenimiz mevcuttur. Biz fakülte olarak öğrencilerimizin gerekli bilgiyi alarak ülkemiz için faydalı olmaları için uğraş gösteriyoruz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Başkan Yardımcısı Selim Argun’a tablo hediye etti.

Valiliğe ziyaret
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Düzce Üniversitesi’ndeki konferansın ardından Düzce Valiliği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Erbaş’a ziyaretinde Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce İl Müftüsü Selami Emen ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun da eşlik etti. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, makamında ağırladığı Erbaş’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Sohbetin sonunda günün anısına Vali Dağlı’nın bir tablo hediye ettiği Erbaş’ın Valilik Şeref Defteri’ni imzalaması ve toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri