ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE 4 YIL DAYANABİLDİ

Gündem 18 Mart 2022 12:34
Videoyu Aç ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE 4 YIL DAYANABİLDİ
A
a

Türkiye’nin yetiştirdiği önemli doktorlardan birini daha Düzce elinde tutamadı. Bolu ve Düzce’de birçok başarılı operasyona imza atan, hastaların yoğunluk nedeniyle randevu almak için günlerce beklediği Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Polat, Düzce Üniversitesi Hastanesi’ndeki görevinden ayrılıp Bolu’ya döndü.

Sağlıkta yeni cihazlarla ihya olan Düzce, konu deneyimli doktorları kazanmak olduğunda sınıfta kalıyor. Şehre gelen birbirinden değerli uzmanlar, çalışma şartları ve ortamdan memnun olmayınca kısa sürede Düzce’yi terk ediyor.
Sağlıkta altyapıyı güçlendirmeye odaklanan idareci ve siyasiler, mevzu bahis, tercih edilen doktorları Düzce’de tutmak olunca aynı başarıyı gösteremiyor. Son olarak 4 yıldır Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görev yapan bölgenin en iyi beyin cerrahlarından Doç. Dr. Ömer Polat, buradaki görevinden ayrılma kararı aldı.
Bolu’dan 2018 yılında DÜ hastanesine atanan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Polat’ın sadece Düzce değil bölgeden çok sayıda hastası bulunuyordu. Başarılı ameliyatlarıyla tanınan, hastaların muayene olmak için tercih ettiği ve randevu almayı sabırla beklediği Polat, daha önceki görev yeri Bolu’ya dönmeyi tercih etti.
Son aylarda hizmet değil sorunlarla adından söz ettiren, mağdur hastaların hem CİMER’e hem de adliyeye şikayetler yağdırdığı üniversite hastanesi tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi kıymetli hocaları tek tek kaybediyor. Dekanlık ve hastane yönetiminin sorunları çözmedeki yetersizliği yüzünden sıkıntılarla boğuşan sağlık kadrosunda yaprak dökümünün devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor.
Öte yandan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Polat’ın görevi bırakması nedeniyle hastası olan Düzceliler artık Bolu yollarını aşındırmak zorunda kalacak.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri