FLAŞ HABER saat

ÜNİVERSİTE AÇIKLAMA YAPTI!

Gündem 7 Temmuz 2017 14:18
Videoyu Aç ÜNİVERSİTE AÇIKLAMA YAPTI!
A
a

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, mezuniyet töreninde ikramda bulunulan yemeği yedikten sonra 30 kişinin gıda zehirlenmesi şikayetiyle hastanelere başvurduğu olayla ilgili yaptığı açıklamada, olayın üniversitede verilen yemekten olup olmadığını tespit etmek amacıyla ikramda bulunulan yemek numunelerinin analiz için ilgili kurumlara gönderildiğini açıkladı.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, mezuniyet töreninde ikram edilen yemeğin ardından 30 kişinin gıda zehirlenmesi şikayetiyle hastanelere başvurduğu olay hakkında yazılı açıklama yaptı.

Hepsi taburcu edildi
Rektörlük tarafından mezuniyet törenine katılanlara yüklenici firma tarafından 5.000 kişilik yemek ikramı yapıldığının bildirildiği açıklamada, “Bazı kişilerin rahatsızlanarak Üniversitemiz Hastanesi ile Devlet Hastanesine başvurduğu bilgisinin Üniversitemize ulaşmasından itibaren Üniversitemiz Yetkililerince olay bizzat yakından ve yerinde takip edilmiştir. Bu kapsamda; 29 kişinin ilimiz hastanelerine müracaat ettiği, bunlardan bir kısmının ilk muayenelerinin ardından taburcu edildiği, bir kısmının ise gözlem altında tutulduğu, sabah saat 08.00 itibariye hastanelerde kalan kimsenin olmadığı tespit edilmiştir” denildi.

Numuneler ilgili kurumlara gönderildi
Gıda zehirlenmesi olayının üniversitede verilen yemekten olup olmadığının tespiti amacıyla ikramda bulunulan yemek numuneleri analiz için ilgili kurumlara gönderildiği belirtilerek, konuyla ilgili başlatılan incelemenin halen devam ettiği kaydedildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri