ÜLKÜCÜLERDEN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

Gündem 5 Şubat 2018 12:39
Videoyu Aç ÜLKÜCÜLERDEN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER
A
a

AK Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz sosyal medya hesabından Bozkurt İşareti’ni “Hıristiyan Gagavuzların” kullandığı ve Türk-İslam ruhunu yansıtmadığı şeklindeki paylaşımına Ülkü Ocakları Düzce İl Başkanı Ayhan Bülbül’den sert bir tepki geldi. Korkmaz’ın bu paylaşımını yersiz ve hadsiz bulduğunu belirten Bülbül, “Bu milletvekili aklını başına almalıdır.” dedi.

AK Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın sosyal medya hesabından yaptığı Bozkurt İşaretli paylaşım Ülkücüler’in tepkisini çekti.

İslam’ın ruhuna da aykırı”
Sosyal medya hesabından Bozkurt İşaretinin bulunduğu bir fotoğrafla birlikte yaptığı paylaşımında, “Sevgili dostlarım, kimse söyleyemiyor bari ben söyleyeyim de tarihe önemli bir not düşmüş olalım. Hıristiyan Gagavuzların (Gökoğuz Türkleri) kullanmış olduğu ve İslam’ın ruhuna da aykırı olan bu işaretle Ortadoğu’ya girmek mümkün olabilir. Fakat Ortadoğu halkının gönlüne girmek için bu sembol tepki çekmekten başka hiç bir işe yaramaz, benden söylemesi. Not: Herkes yorumuna dikkat etsin. Kimse abuk sabuk şeyler de yazmasın. Adam gibi tartışalım. Bilmem anlatabildim mi?” ifadelerinde bulundu. Korkmaz bu paylaşımı ile olumlu ve olumsuz çok sayıda yorum aldı.

Bu milletvekili aklını başına almalı”
Ülkü Ocakları Düzce İl Başkanı Ayhan Bülbül ise, ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde Ortadoğu halkının gönlüne Bozkurt İşareti ile girilemeyeceğini kaydederek, şu açıklamada bulundu: “AK Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın son derece yanlış ve yersiz tespitini en hafif tabiri ile şiddetle kınıyoruz! Ayrıca Bozkurt sembolünün anlamını ve tarihini bilmeden kendince ‘Tarihe önemli bir not’ düştüğünü zanneden bu şahıs, büyük bir gaflete düşmüştür. Özellikle Bozkurt sembolünü Hıristiyanlık ile yan yana getirme hadsizliğine giren ve Müslüman bir coğrafyada bu sembolün gönülleri fethedemeyeceğini söyleyen bu milletvekili aklını başına almalıdır.”

Korkmaz ve onun gibi düşünenlerin kalbine de Türk-İslam mührünü vuracağız”
Ayrıca Korkmaz’a, Başbuğ Alparslan Türkeş’in Bozkurt İşareti’ni anlattığı sözlerini de hatırlatan Bülbül, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş bozkurt işaretinin anlamını şu sözlerle anlatır: ‘Serçe parmak Türk'tür, şu işaret parmağı da İslam'dır. Şu Bozkurt işareti yaptığımız işaretin arada kalan boşluğu ise cihandır. Son olarak kalan 3 parmağın birleştiği nokta ise mühürdür’. Kısaca der ki, Türk-İslam mührünü dünyaya vuracağız. Kaldı ki daha dün gibi hatırladığımız, İbrahim Korkmaz’ın yine sosyal medyadan yaptığı, ‘Hz. İbrahim ve Hz. Muhammed’ çıkışı ile de İslam dinine ne denli ciddi baktığını bilmekteyiz. Dememiz o ki; gün gelecek İbrahim Korkmaz ve onun gibi düşünenlerin kalbine de Türk-İslam mührünü vuracağız.” ifadesinde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri