ÜLKEYİ İKİYE BÖLMENİN BİR ANLAMI YOK

Gündem 2 Mart 2018 12:52
Videoyu Aç ÜLKEYİ İKİYE BÖLMENİN BİR ANLAMI YOK
A
a

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, 2018’de yapılacak seçimler öncesi partilerin ittifakına sıcak bakmadığını belirterek, “Gördüğümüz tablo o ki sadece önümüzdeki seçimlerde başarı elde edebilirler. Peki, başarı elde edildikten sonra ne yapılacak. Bugünkü ekonomik sistemin aynı ile yola devam edilecek ise felakete gidiyoruz. Seçimin daha ne zaman yapılacağı belli olamazken, ülkeyi ikiye bölmenin bir anlamı yok.” dedi.

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol ve yönetim kurulu üyeleri, haftalık olağan değerlendirme toplantısı kapsamında dün parti binasında kameraların karşısına geçti. Açıklamalarına Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de yaşanan sıcak çatışmada şehit olan askerlerimize rahmet ve yaralılara acil şifa dileyerek başlayan Mertol, şu ifadelerde bulundu: “Maalesef ki bu Cuma gününde acımız büyük. Dün (1 Mart) itibariyle Afrin’de 8 şehidimiz, 13 yaralımız var. Ülkemizin, vatanımızın, milletimizin başı sağ olsun. 8 ilde ocaklara ateş düştü. Orada mücadele eden askerlerimize, polisimize, özel harekat mensuplarımıza Allah yardımcı olsun. Sağ sağlım görevlerini yapıp oradan geri dönerler inşallah.”

28 Şubat’ta milletin emeği çalındı”
Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ı vefatının 7. yılında rahmetle anan Mertol, Cumhuriyet tarihinin darbelerle dolu olduğunu belirterek 28 Şubat postmodern darbesine ilişkin şunları kaydetti: “60 ihtilali, 71 muhtırası, 80 darbesi, 28 Şubat postmodern darbesi ve son olarak 15 Temmuz hain kalkışmasıdır. Demokratik hayatımız neredeyse her 10 yılda bir darbelerle kesintiye uğratılmıştır. Ama tüm bu darbelerin içinde en sinsi ve en kirli olanlarından birisi 28 Şubat darbesidir. Çünkü 28 Şubat darbesi ile sadece demokrasi değil bu milletin, bu ülkenin geleceği çalınmıştır. Çalışanın emeği, fakir fukaranın ekmeği çalınmıştır. Topyekûn bir milletin umudu, gelecek hayalleri çalınmıştır. Çünkü ne irtica, ne şu, ne bu 28 Şubat’ın iki sebebi vardır. Biri, rantiyecilere giden hortumun kesilerek, milletin hakkının millete aktarılması. Diğeri ise D-8’lerin kurulmasıdır. Birincisi içerideki işbirlikçi rantiyeyi, diğeri de dışarıdaki emperyalistleri rahatsız etmiştir”

İlkeler ittifakına önem veriyoruz”
Son olarak yaklaşan seçimler öncesi herkesin bloklaşma konusunda bir zihin aritmetiği yaptığını kaydeden Mertol, şu değerlendirmelerde bulundu: “Biz aslında açıkça söylüyoruz. Siyasette ittifaklar ilkeler üzerinde yapılmalıdır. Projeler, stratejiler üzerinde yapılmalıdır. İktidara geldiğimizde biz problemleri nasıl çözeriz bunu üzerinde ittifak yapmalıyız. Dış politika, ekonomi, tarım, sanayi, hayvancılık, eğitim ve hukuk problemlerinin nasıl çözüleceği konusunda anlaşması gerekiyor. Ancak bu bir platform üzerinde partilerin fikirlerini ve düşüncelerini ifade edebilirler. Sadece ifade etmekle kalmaz karşı fikirleri de dinler. Bundan dolayı biz ayrıştırmadan, kutuplaşmadan yana değiliz. ‘Cumhur İttifakı’nın hangi temeller üzerine yapıldığını da bilmiyoruz. Gördüğümüz tablo o ki sadece önümüzdeki seçimlerde başarı elde edebilirler. Peki, başarı elde edildikten sonra ne yapılacak. Bugünkü ekonomik sistemin aynı ile yola devam edilecek ise felakete gidiyoruz. Seçimin daha ne zaman yapılacağı belli olamazken, ülkeyi ikiye bölmenin bir anlamı yok. Birbirimizi dinleyelim. Birbirimize meydan okumayalım. Önümüzdeki seçimler kutuplaşmayı artırabilir. Başkanlık sistemi bu hali ile kutuplaşmayı yönlendiriyorlar. Bizim yaklaşımımız hala aynı. Başta ne söylediysek bugün aynı şeyi söylüyoruz. Türkiye şuan iktidarın yanlış politikaları yüzünden bu seviyeye geldi. Hükümetin bu konuda düşündürmesini istiyoruz. Aksi takdirde bu problemler çözülmez. Biz ittifakta ilkelerimizi belirteceğiz. İlkelerimizin başında hukukun üstünlüğü geliyor. Kuvvetler ayrılığı geliyor. Siz kuvvetler ayrılığını sağlayamazsanız. Bu diktaya yönelir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri