ÜLKEYE VE BÖLGEYE ÇOK ŞEY KATTI

Gündem 3 Haziran 2022 16:22
Videoyu Aç ÜLKEYE VE BÖLGEYE ÇOK ŞEY KATTI
A
a

Düzce Üniversitesi ile ortaklaşa başarılı çalışmaların altına imza atan Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Mutlu’dan, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifası ile ilgili açıklama geldi. Mutlu, Çakar’ın rektör olarak görev yaptığı sürede Düzce’ye birçok değer kazandırdığını vurguladı.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın görevden el çektirilmesi gündemdeki yerini korurken, Düzce Üniversitesi’ne birçok alanda destek sağlayan kuruluşların başında gelen Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’nın başkanı olan başarılı iş insanı Ahmet Mutlu konu ile ilgili açıklama yaptı. 
Mutlu, Düzce Üniversitesi Rektörü Çakar’ın istifasının kendilerini üzdüğünü açıkladı. Rektör Çakar’ın rektör olarak görev yaptığı süre içerisinde Düzce’ye birçok değer kazandırdığını belirten Vakıf Başkanı Mutlu, “Saygıdeğer rektörümüz, üniversitemize 4 yıl rektör yardımcısı, 7 yıl da rektör olarak hizmet etmiştir. Bu 11 yıllık zaman zarfında bilimsel çalışmaların yanında üniversitenin tüm birim, bölüm ve alanlarına hâkim olmuş; tüm öğrencileri, akademik ve idari personeli ile kaynaşmış, bu yoğun çaba ve çalışmanın sonunda üniversite içindeki huzurun devamını tesis etmiştir. Resmî kurumların yanında özel kurum ve kuruluşlar, sanayi kuruluşları, sivil toplum örgütleriyle birçok iş birliği yaparak üniversiteye, bölgeye ve ülkeye pek çok katma değer kazandırmış, kurucu rektörümüzün başarılarını devam ettirmiştir. Tüm bu zaman zarfında liderlik, girişimcilik, inovasyon, Ar-Ge ve üniversite-sanayi iş birliği projeleri ile akademik verimlilik artmış, birçok ilklere imza atılmış, yeni marka değerleri kazandırılmış, çevre ve sağlık alanında ihtisaslaşmış, bölgesinden gelen birçok insana şifa kapısı olmuştur. Bütün bu çalışmalar hepimizi gururlandırmış ve üniversitemiz dünyanın sayılı üniversiteleri arasındaki yerini almıştır. Bu vesile ile görevini başarıyla yerine getiren Rektörümüz sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve özveriyle çalışan tüm ekibine; üniversitemize, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’mıza, Düzce’mize ve bölge insanımıza verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri