UĞUR KÖYÜ’NDE BÜYÜK MAĞDURİYET

Gündem 29 Haziran 2022 16:39
Videoyu Aç   UĞUR KÖYÜ’NDE BÜYÜK MAĞDURİYET
A
a

Kuvvetli yağışların büyük hasara yol açtığı Beyköy beldesinde köylerde de büyük mağduriyetler yaşandı. Uğur Suyu’nun taşması sonucu sular altında Uğur Köyü’nün sakinleri, yolların çökmesi yüzünden mahsur kaldı. Ulaştıkları yetkililerden hızlı dönüş alamamanın sancısını yaşadıklarını ifade eden köy halkı, “Ne elektrik ne su ne ekmek var! Hiçbir yardım alamıyoruz.” diyerek seslerinin Öncü Haber aracılığıyla duyurmaya çalıştı.

Yağışların azalması ve saha personellerinin etkili çalışması sayesinde büyük bir felakete dönüşmeden atlatılan etkili sağanak yağışın bilançosu, Beyköy Uğur Köyü’nde gözler önüne serildi. Köyün büyük büyük bir bölümü sular altında kalırken, yolların çökmesi nedeniyle köye ulaşım da sağlanamadı.
Köylüler durumu Öncü İhbar Hattı’na bildirdi
Düzce İl Özel İdaresi ekiplerinin yol açma çalışmaları hava şartları ve zeminin yumuşaması nedeniyle yavaş ilerliyor. Öte yandan hava muhalefeti yüzünden sağanak yağışın etkili olduğu günlerde helikopter ile de gidilemeyen köyde yaşayan vatandaşlar durumu 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na bildirdi.
Bölgedeki vatandaşlar tarafından ihbar hattımıza gelen görüntüler, olayın vahametini gözler önüne serdi.
Tarım arazileri sular altında kaldı
Ekili tarım arazileri sular altında kalan köy halkı, hayvanlarının telef olmasından endişe ediyor. Yaşlı ve hastaları kendi imkânlarıyla güvenli bölgelere taşımaya çalışan köy sakinleri, yaşadıkları sıkıntıyı aktardı.
İhbar hattımıza görüntüleri gönderen köy sakini, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Uğur köyü ciddi anlamda yardım bekliyor. Elektrik yok, yakınlarımıza artık ulaşamıyoruz! AFAD’ı arıyoruz özel idarenin yol açmasını bekliyormuş. Yol olsa zaten insanlar kendileri gidecek.
“2 gündür ne su ne ekmek hiçbir yardım yok”
2 gündür ne su, ne ekmek hiçbir yardım yok! ‘Hava kötü, helikopter çıkartamayız.’ dediler. Hava güzel yine kimseden ses seda yok!
“İnsanlar heyelan ve çökmüş yollar arasında kalmış durumda”
 Saz Köyü’nden yürüme mesafesine kadar ulaşım var… Kendi imkânlarıyla yardıma gitmeye çalışanlar var ancak çok tehlikeli her yer. Dere evlere çok yakın, bazı evlerin yıkılma tehlikesi dahi var. İnsanlar heyelan ve çökmüş yollar arasında kalmış durumda. Kime yazsak, nereye yazsak bir cevap alamıyoruz. Artık birileri bu insanların sesini duysun.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri