TUVALETE ÜCRET ÖDEMEYE SON!

Gündem 22 Aralık 2017 14:15
Videoyu Aç TUVALETE ÜCRET ÖDEMEYE SON!
A
a

Düzce şehir merkezindeki 6 cami için önemli karar... Düzce Valisi Zülki Dağlı başkanlığında Başkan Dursun Ay, İl Müftüsü Selami Emen ve cami dernek başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda, tuvaletleri paralı olan İmam Hatip, Cedidiye, Kültür, Otopark, Gürcü Osman ve Merkez Büyük camilerinde daimi temizlik çalışanı görevlendirilmesi kararı alındı. Böylelikle bu camilerin tuvaletleri artık ücretsiz olacak, temizlik görevlisinin maaşını belediye verecek.

Düzce şehir merkezinde bulunan ve her gün yüzlerce vatandaşın ibadetini gerçekleştirdiği 6 cami ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

50 kuruş ile 1 TL arasında ücret ödeniyor
Vali Zülkif Dağlı önceki gün Düzce'deki din hizmetlerinin değerlendirilmesi amacıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce İl Müftüsü Selami Emen ile cami dernek başkanları katıldı. Camilerdeki halka sunulan hizmetlerin iyileştirilmesinin ana gündem maddesi olduğu toplantıda, özellikle 50 kuruş ile 1 TL arasında değişen cami tuvaleti ücretleri konusu masaya yatırıldı.

"Tuvaletler ücretsiz olmalı" dediler
Şehir merkezinde bulunmaları nedeniyle en çok rağbet gören camiler olan İmam Hatip, Cedidiye, Kültür, Otopark, Gürcü Osman ve Merkez Büyük camilerinde tuvaletin ücretsiz olması noktasında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, halkın memnuniyetle karşılayacağı bir karara imza atıldı.

Belediye maaş ödeyecek
Vali Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Dursun Ay'ın yaptığı istişareler sonucunda bu 6 camide daimi temizlik çalışanı görevlendirilmesi kararı alındı. İbadet için camiye gelen vatandaşların diğer camilerde olduğu gibi tuvalet için ücret ödememesi gerektiği üzerinde hemfikir olan cami dernek başkanları da toplantıdan çıkan karara destek verdi. Böylelikle şehrin göbeğinde olmaları sebebiyle tuvaletleri yoğun kullanılan ve bu sebeple sık temizlik gerektiren camilerde tuvaletler belediyenin maaş vereceği görevliler tarafından temizlenecek.

Diğer camiler de unutulmadı
Öte yandan merkezdeki diğer camilerde de her sabah yine belediyenin görevlendireceği temizlik çalışanları tarafından tuvaletler temizlenecek.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri