TÜTÜNCÜ’DEN KESKİN’E TEPKİ

Gündem 27 Mart 2018 16:15
Videoyu Aç TÜTÜNCÜ’DEN KESKİN’E TEPKİ
A
a

CHP İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü daha önce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in neden istifa ettiğini kamuoyuna açıklamaya davet ettiği AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in bir gazeteye verdiği demeçte CHP için “Kendi içlerinde sıkıntı ve problemleri var” şeklinde bir söylemde bulunduğunu belirterek, “Bizim birbirimizle bir derdimiz yok. İl ve ilçe başkanlarımızla bütün örgütümüzle uyum içerisinde çalışıyoruz.” dedi ve ekledi: “Mesela ben ya da sayın Keskin, istifa etse partimize ve üyelerimize hesap veririz. Ama belediye başkanları o şehrin halkına hesap vermeden gidemez.”

CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, dün yaptığı basın açıklaması ile AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’e yüklendi.

Belediye başkanları o şehrin halkına hesap vermeden gidemezler”
Yerel bir gazeteye verdiği röportajında Keskin’in CHP için ‘Kendi içlerinde sıkıntı ve problemleri var. İç dinamiklerini düzeltmeleri gerekiyor.’ dediğini ifade eden Tütüncü şöyle devam etti: “Ben kendi iç dinamiklerimize baktım ancak bir problem göremedim. Bizim birbirimizle bir derdimiz yok. İl ve ilçe başkanlarımızla bütün örgütümüzle uyum içerisinde çalışıyoruz. Ama bir şehrin belediye başkanı istifa ediyor ya da ettiriliyorsa bu parti iç dinamiği olmaz. Mesela ben ya da siz sayın Keskin, istifa etseniz bu partilerimizin iç dinamiği olur. Sadece partimize ve üyelerimize hesap veririz. Ama belediye başkanları o şehrin halkına hesap vermeden gidemez. Giderse de bu konuyla ilgili bizlerin cevap beklemek en doğal hakkıdır. Bir derdimiz olduğunu söylemişsiniz. Derdimiz, ülkemizin huzuru, kalkınması ve refahı. Keşke siz de bunu dert edinseniz.”

Sanki yerel yönetimleri siz yönetmiyorsunuz gibi rahatsızız demişsiniz”
Keskin’in aynı demecinde yüksek katlı binalardan duyduğu rahatsızlığı da dile getirdiğini belirterek, bu durumu eleştiren Tütüncü şöyle konuştu: “Sanki yerel yönetimleri siz yönetmiyormuşsunuz gibi, yüksek katlı binalardan rahatsızız demişsiniz. Biz de rahatsızız. Depremin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen prefabrik okullarımızın olduğundan şikayet etmişsiniz. Söylemlere baktığınızda sanırsınız iktidarın değil, muhalefetin il başkanı. Azmimilli’de o yıl doğan çocuklar doktor çıktı, o yıl doğan çocuklar askere gidecek, siz hale o binayı yenileyemediniz. Kendi ağzınızla bunu itiraf ediyorsunuz. E bu da bir meziyettir sağ olunuz.”

Seçimle gelen seçimle gitmeliydi”
Tütüncü son olarak Hecinler bölgesine 16 milyon artı KDV ile yapılan katı atık depolama tesisinin maliyetini eleştirdiği konuşmasında şunları kaydetti: “ÇED raporuna göre uygun olmayan bir yere çöpler dökülmüş ve kendi kaderine terk edilmiş durumda. Üstelik böylesine ilkel bir yatırım için de 16 milyon lira ödenmiş. Ben Hecinler’de 16 milyonluk bir yatırım göremedim. Düzce’mizin her yerini çöplüğe çevirmişsiniz. Her taraf vahşi depolama alanı ve bu depolama kaynaklarının hepsi su kaynaklarına çok yakın. Sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi seçimle gelen seçimle gitmeliydi. O zaman size ve partinize birkaç gün sonra başka sorularım da olacak.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri