TÜRKMEN’İN ÖNCELİĞİ BOLU DAĞI’NI CANLANDIRMAK

Gündem 22 Kasım 2018 14:17
Videoyu Aç TÜRKMEN’İN ÖNCELİĞİ  BOLU DAĞI’NI CANLANDIRMAK
A
a

AK Parti Kaynaşlı Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Türkmen, Öncü TV’nin yeni programı “Siyaset Gündemi Özel” programının konuğu oldu. Aday gösterilip başkan seçilmesi halinde Kaynaşlı’yı turizm yönünden cazibe merkezi haline getirmek istediğini kaydeden Türkmen, en büyük projesinin Bolu Dağı'ndan Kaynaşlı'ya teleferik yapmak olduğunu söyledi.

AK Parti Kaynaşlı Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Türkmen Öncü TV’de Özge Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu “Seçim Gündemi Özel” programına konuk oldu. 1977 yılında Giresun'da dünyaya geldiğini belirten Aday Adayı Ahmet Türkmen, şu ifadelere yer verdi: “İlk ve ortaokul öğrenimimi Kaynaşlı’da tamamladım. Düzce Endüstri Meslek Lisesi ve Düzce Meslek Yüksek Okulu Tarım Alet ve Makinaları bölümünden mezun oldum. 2000 yılında evlendim, 2 erkek çocuk babasıyım. 2001 yılında sigorta acenteliği ve Türk Telekom bayisi olarak Kaynaşlı'da çalışma hayatına başladım. 2005 yılında Kaynaşlı'daki ticari hayatımı sonlandırıp 2005 yılında özel bir firmada bölge şefi olarak çalıştım. 2010 yılında kimya ve arıtma sistemleri olarak Düzce'de kendi işimi kurdum. Ticari hayatıma Düzce'de devam ediyorum. 1977 yılından bu yana Kaynaşlı'da yaşıyorum. AK Parti Kaynaşlı ilçe yönetiminde 2017 yılında kısa bir süre görev aldım. İşlerimin yoğunluğu dolayısı ile partideki görevimden ayrıldım. Şuan AK Parti üyesi olup saha çalışmalarına devam ediyorum.”

Ben projelerimi anlatan bir adayım”
Kaynaşlı’da hayalleri ve yapmak istedikleri olduğunu kaydeden Türkmen, “Partiniz neden sizi aday göstermeli?” sorusuna şu yanıtı verdi: “İşi bilen biri belediye başkanlığı yapmak zorunda. Belediyenin kazanç sağlayan bir kuruma dönüşmesini istiyorum. Bunu da benim söylemem doğru olmaz. Ben projelerimi anlatan bir adayım. Gittiğim her yerde herkese bunu anlattım.”

Kavgamız Kaynaşlı”
Siyaseten kavgaların bir kenara bırakılması gerektiğini belirten Türkmen şöyle konuştu: “Biz olmayı başarmalıyız. 5 yılda bir seçiliyoruz, 5 yıl sonra arkadaşız. Kavgamız Kaynaşlı ise, Kaynaşlı için çalışmalıyız. Ben Kaynaşlı’nın her yerini biliyorum. Çocukluğum orada geçti. Hepimizin yaşadığı yere borcu var. Ulaşabildiğim her yere ulaşmaya çalışıyorum. En doğru kişinin seçileceğine inanıyorum. Kim için olursa “Hayırlı olsun” derim. Erol Bayraktar bir çivi çakmak için çok uğraştı. Kimseyi kırmamalıyız. Biz belediye başkanlarının insanlarla arasının çok iyi olması gerekiyor. Biz bu bayrağı daha yukarı nasıl taşıyabilir miyiz onun derdindeyiz.”

Başlamamış bir proje varsa askıya alınabilir ama başladıysa devam ettirilmeli”
Mevcut belediye başkanının çalışmalarını da tamamlayacağını söyleyen Türkmen, “Erol Bayraktar’ın tamamlanmayan projelerini yarıda bırakmak doğru olmaz. Bitirmek zorundayız. Kim olursa olsun, kim gelirse gelsin başlamış projeyi tamamlamalı. Başlamamış bir proje varsa askıya alınabilir. Ama başladıysa devam ettirilmeli.” diye konuştu.

Bu yola çıkarken iyi niyetle çıktık”
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Gönül Belediyeciliği” sloganına ilişkin konuşan Türkmen, “Gönül belediyeciliğini doğru anlamak lazım. Muhalefet partiden bir arkadaşımız aradı. “Hayırlı olsun” dedi. “Sen kavga etmeyi sevmezsin” dedi. Ben hakikatten sevmem. Hepsi başarılı dileklerinde bulunuyorlar. Bu yola çıkarken iyi niyetle çıktık. Sayın Erdoğan’a sonuna kadar katılıyorum. Biz olmayı başarırsak zaten başarı gelecektir. Küsmemeliyiz, devam etmeliyiz. Kesinlikle sırt dönmem. Aday olan arkadaşımız bizimle olur musun derse yanlarında olurum.” dedi.

Belediyenin kapısı herkese açılmalı”
Nasıl bir belediye başkanı olacağını da anlatan Türkmen şunları kaydetti: “Her gelen “Kapıyı kıracağım diyor” ama kapı kırılmaz. Devletin kapısıdır o. Ama o kapı herkese açılmalı. Birlikte Kaynaşlı’nın sorunlarını konuşabilmeliyiz. 5 yıl sonra nerede olacağımıza karar vermeliyiz. Gönüllerde mi olacağız başka bir yerde mi olacağız ona belediye başkanının kendisi karar verir.”

Bolu Dağı'ndan Kaynaşlı'ya teleferik yapmak istiyoruz”
Projelerini anlatan Türkmen, Kaynaşlı’yı turizm anlamında bir cazibe merkezi haline getirmek istediğini kaydederek şöyle konuştu: “Fabrika alanımız yok. O zaman turizme yönelmeliyiz. Topuk Yaylası gibi bir tesisimiz var. Onun Kaynaşlı’ya çok büyük getirileri var. Kaynaşlı’nın geçim kaynağı olan Bolu Dağı’nı canlandırmak bizim birinci önceliğimiz. Benim en büyük projelerimden ve hayallerimden biri teleferik ve cam teras. Bolu Dağı'ndan Kaynaşlı'ya teleferik yapmak istiyoruz. Bolu Dağı'na cam teras yapmak istiyoruz. Viyadükleri ışıklandırdığını düşünün. Benim farklı projelerim var. Çayır kenarı kullanılmıyor. Şuan Erol Bayraktar'ın başlattığı bir proje var. O projeyi devam ettireceğiz. Gırgın Çayırı gibi yerleri arttırılmalı. Sosyal olarak gezeceğimiz bir Kaynaşlı olmalı. Biz neden başka yerlere gezmeye gidiyoruz?”

Öğrenci ve gençler için çalışmalarım var”
Öğrenciler için de çalışmaları olduğunu aktaran Türkmen, kampüs için tahsisi yapılan bölgeye yüksekokul binası kazandırmak istediklerini söyledi.Kaynaşlı’da güzel bir spor salonunun olduğuna dikkat çeken Türkmen, “Butik bir otel yaparak beden eğitimi alanında sporcu yetiştirmek istiyoruz. Gençlerimizle ilgilide projelerimiz olacaktır.” dedi.

Sözde olmayacak, özde olacağız”
“Aday olduğunuz takdirde Kaynaşlılı vatandaşlar neden size oy versin?” sorusuna ise Türkmen, şu yanıtı verdi: “Kaynaşlı’nın her yerini adım adım bilen, sorunlarını bilen biriyim. Projeleri arkadaşlarla istişare ediyoruz. Kaynaşlı, kendinden olan, güler yüzlü, iletişimi iyi olanı seçer. Gönül belediyeciliği böyle olmalı. Halkın başkanı olacağız. Her yerde konuşacağız. Sözde olmayacak, özde olacağız. Nasip bu iş. Nasip olmazsa hiçbir şey olmaz. Uzun süredir sahalarda çalışıyorum. Halkın içinde rahat yürüyebilmeliyiz. Herkesi mutlu etme şansımız olmayabiliriz. Ama herkes mutsuzsa burada bir sorun vardır.”

Bizim insanlarımızın işe ihtiyacı var, iş turizmle olur”
Kaynaşlı’nın en büyük sorununun “sosyal yaşam” olduğunu vurgulayan Türkmen, “Bizim sosyal yaşam alanımız yok. Parklarımız, insanlarla beraber yürüyüp koşabileceğimiz yerler yok. En büyük projelerim istihdam üzerine olacak. Bizim insanlarımızın işe ihtiyacı var. İş turizmle olur. Fabrikalar işçi çıkartıyor. İstihdam yapmak zorundasınız.” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri