TÜRK SAĞLIK-SEN SORUNLARI SIRALADI

Gündem 14 Mayıs 2018 14:10
Videoyu Aç TÜRK SAĞLIK-SEN SORUNLARI SIRALADI
A
a

Hemşireler Haftası’ndaki mesajlarda bu yıl da başrolde sorunlar vardı. Türk Sağlık-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ekrem Çavuş, hemşirelerin zor şartlar altında görev yaptığını belirterek, “Hak ettikleri mali ve sosyal haklar, çalışma hayatını kolaylaştıracak imkânlar hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarına sunulmalıdır.” çağrısı yaptı.

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Hafta dolayısıyla yayımlanan mesajlarda ise ağırlıklı olarak sorunlara değinilerek, hemşirelerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi talep ediliyor.

Tüm sözleşmelilerin kadrolu olması için dilekçe kampanyası başlatıldı
Türk Sağlık-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ekrem Çavuş, Türkiye’de görev yapan 153 bine yakın hemşirenin haftasını bayram havasında kutlamayı isterken, sorunların buna engel olduğunu belirterek, yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Gece gündüz, bayram, tatil demeden devletimizin verdiği görevle milletimize hizmet eden, ailesinden, sosyal yaşamından kutsal görevi için fedakarlıkta bulunan hemşirelerimizin hakkının ödenemeyeceği konusunda tam bir mutabakat vardır. Fakat iş haklarını vermeye gelince ne yazık ki geride durulduğunu, kulak üstüne yatıldığını görüyoruz. Taşerona kadro verildi ama hala sözleşmeli hemşire, vekil ebe hemşire gibi istihdam modelleri ile ekonomik ve özlük hakların kısıtlandığını görüyoruz. Bunun sonlandırılması adına tüm sözleşmelilerin kadrolu olması için Türkiye Kamu-Sen olarak bir dilekçe kampanyası başlattık. Bu konuda kadrolu olmayan tüm çalışanlardan, hemşire arkadaşlarımızdan mücadelemize destek bekliyoruz.”

Taleplerini sıraladı
Çavuş, sendika olarak taleplerini ise şöyle sıraladı: “Talebimiz döner sermayelerin arttırılarak emekliliğe yansıtılması ve memurlara büyümeden pay verilmesidir. Ancak böylelikle çalışanlar bir nebze olsun rahatlayabileceklerdir. Bunun yanı sıra Hemşireler Haftası’nda hemşirelerimizi memnun edecek bir gelişmede hiç şüphesiz ki emeklilere verilecek olan bayram ikramiyelerinin tüm kamu çalışanlarına ödenmesine yönelik talebimizin hayata geçirilmesi olacaktır. Aileleriyle 10 milyon vatandaşımızı sevindirecek bu gelişmeye hükümetin bir an önce imza atmasını bekliyoruz. Türkiye Kamu-Sen olarak bunun için yoğun bir mücadele veriyoruz. Hükümet bu talebimize sessiz kalmamalıdır. İkramiye bizim hakkımızdır. Mutlaka hanemize yazılmalıdır. Daha iyi çalışma şartları sağlanması ve temel ücretlerin iyileştirmesi arzumuzdur. Bunun bir an önce gerçekleştirilmesi gereklidir. Hemşirelerimizin hak ettikleri mali ve sosyal haklar, çalışma hayatını kolaylaştıracak imkânlar hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarına sunulmalıdır.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri