TURİZME BALTA!

Gündem 3 Temmuz 2017 12:02
Videoyu Aç TURİZME BALTA!
A
a

Turizmde marka şehir olmak için çaba gösteren Düzce’de turistik alanlar bazı vatandaşların vurdumduymaz tavrı yüzünden çöpten geçilmiyor. Turist sayısında patlama yaşanan bir dönemde çok sayıda piknik alanı ve sahil piknikçilerin terk ederken bıraktıkları çöplere teslim oldu. Bu doğa katliamına seyirci kalınmamasını isteyen duyarlı vatandaşlar, “Çöp manzaralı turizm olur mu?” diyerek, çevre kirliliğine isyan etti.

Düzce’nin en güzel yerleri arasında yer alan ve sayısız yerli ve yabancı turisti ağırlayan Gölyaka’daki Güzeldere Şelalesi ile Düzce merkeze bağlı Torkul Göleti çevresindeki piknik alanları ve Akçakoca sahillerinin bazı kesimleri adeta çöplüğü andırıyor. Vatandaşların yedikleri ve içtiklerini bırakarak gösterdikleri duyarsızlığa, yetkililerde sessiz kalıyor. Piknik alanının her yerinden içki şişeleri çıkarken, evsel atıklar da doğayı katlediyor.

Duyarlılık’ çağrısı
Yaşanan durumdan şikayetçi olan duyarlı vatandaşlar doğa güzellikleriyle bezenen Düzce’nin yaşadığı çöp sorununu dile getirerek, başta vatandaşlar olmak üzere yetkilileri duyarlı olmaya davet etti.

Doğal güzellikler çöplüğe döndü
Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdikleri fotoğraflarla şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, her hafta onlarca insan ziyaret ettiği piknik alanlarının vurdumduymazlık yüzünden pislikten geçilmediğini ifade etti. Sorunun sadece Güzeldere Şelalesi ile Torkul Göleti ile sınırlı olmadığını dile getiren vatandaşlar Akçakoca sahillerinin de aynı manzarayla karşı karşıya kaldığını savundu.

Piknik alanındaki çöpleri toplamak ise yine sayıları bir elin beş parmağını geçmeyen çevresine duyarlı vatandaşlara düşüyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri