TURİZM HAFTASI BAŞLADI

Gündem 15 Nisan 2019 17:27
Videoyu Aç TURİZM HAFTASI BAŞLADI
A
a

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” etkinlikleri Düzce İl Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen programla başladı.

Her yıl 15 Nisan ve 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm haftası” etkinlikleri başladı. Düzce il Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen programda Düzce Turizmi için yapılması gerekenler, turizmi canlandırma konuları üzerine konuşuldu. Programa Düzce Vali Yardımcısı Abdülgani Mağ, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı. 

"Etkinliklerle dolu geçecek"

Programda konuşma yapan Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Resul Taştan Düzce turizmin gelişmesi için yapılması gerekenleri, Düzce’deki doğal güzellikleri tanıtmanın önemine dikkat çekti. Taştan, yaklaşan yaz döneminde turizm adına neler yapacaklarından da bahsetti. Turizm Haftası’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Taştan, bu haftanın etkinliklerle dolu dolu geçeceğini ve programlarının yoğun ve faydalı olduğunu belirtti.

“Düzce'ye katkı sağlayabilecek projeler üretmek istiyoruz”

Törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ise iyi organizasyon ve doğru projelerle Düzce'yi turizm alanında ileriye taşıyacaklarını kaydederek "Turizm bizim çok önemsediğimiz konuların başında geliyor. Yerel yönetim anlayışımız çerçevesinde ilin tüm dinamiklerini harekete geçirerek Düzce'yi ileriye taşımak istiyoruz. Düzce'ye katkı sağlayabilecek projeler üretmek istiyoruz. Bunu da sahip olduğumuz potansiyeller ile yapabiliriz. Düzce 2 büyük metropolün arasında, konum olarak ciddi bir avantaja sahipken maalesef bu avantajımızı çok istediğimiz yerlere taşıyamadık. Turizm alanında kat etmemiz gereken çok fazla mesafe var. İyi organizasyonlarla bunu yapabiliriz. Doğa, kültür, tarım, kış turizmi ilimizin önemli değerlerinden. Bu alanlarda turistik faaliyetlerin aktif hale getirilmesi için düzgün projeler hazırlanmalı. Projelerin işler hale gelmesi için de uygulayıcı, finansör, denetçi gibi tüm aktörlerin iyi tanımlanması gerekir. İnşallah Düzce'ye turizm anlamında önemli katkılar sağlayacağız." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri