TURİSTLER TANITIMLA DÜZCE’YE ALIŞTIRILMALI

Gündem 3 Temmuz 2018 16:42
Videoyu Aç TURİSTLER TANITIMLA DÜZCE’YE ALIŞTIRILMALI
A
a

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki değişimin ardından geçtiğimiz hafta göreve başlayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, Düzce’yi potansiyeli yüksek bir il olarak gördüğünü belirterek, “Yerli ve yabancı turistlerin buraya tanıtımla alıştırılması gerekiyor.” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak’ın görevden alınmasının ardından yerine geçtiğimiz hafta göreve başlayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, dün makamında ilk açıklamasını yaptı. Taştan, Düzce’nin bu zamana kadar görev yaptığı diğer illere benzediğini ve gelişmekte olan bir il olduğunu söyledi.

Çalıştığımın bölgelerle Düzce yapı itibariyle birbirlerine çok benziyor.”
Taştan, kendisini tanıtarak başladığı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı yaparken Isparta’ya müdür vekili olarak tayinim çıktı. Şimdi ise Düzce’de görev yapıyorum. Şu an Düzce’yi tanıma safhasındayım ve sanırım 1 ay içinde bu tanıma safhasını tamamlamış olacağım. Düzce, doğa turizmi olarak Isparta ile benzerlik gösteriyor. Isparta Antalya’ya yakın, Düzce ise Ankara ile İstanbul’un arasında ve bu Düzce için büyük avantaj. Düzce’yi tanıdıkça, gördükçe burada neler yapabileceğimizi hep birlikte göreceğiz. Ben Düzce’yi güzel buldum ve bu zamana kadar çok çalışma olmuş. Bu çalışmaları bir adım ileri götürmek için buradayım. Bu zamana kadar Güzeldere’yi gördüm. Kardüz ve Akçakoca’ya da önümüzdeki günlerde gideceğim. Potansiyeli yüksek olarak görüyorum. Yerli ve yabancı turistlerin buraya tanıtımla alıştırılması gerekiyor. Çalıştığımın bölgelerle Düzce yapı itibariyle birbirlerine çok benziyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri