FLAŞ HABER saat

TÜRBELER TÖRENLE AÇILDI

Gündem 27 Haziran 2017 09:25
Videoyu Aç TÜRBELER TÖRENLE AÇILDI
A
a

Düzce Belediyesi tarafından mezarları türbeye dönüştürülen Düzceli alimler Kürtzade Mehmet Efendi ve Hafız Hasan Şen türbelerinin açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla yapıldı.

Düzce Belediyesi tarafından mezarları türbeye dönüştürülen Düzceli alimler Kürtzade Mehmet Efendi ve Hafız Hasan Şen türbelerinin açılışı törenle yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen valilik bayramlaşma töreninin ardından Şehir Mezarlığı ile Otluoğlu Köyü Mezarlığı’na yaptırılan iki önemli zatın türbesinin açılışına katıldı.Özlü’ye, AK Parti Milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin de eşlik etti.
İlk olarak kabristanı Şehir Mezarlığı’nda yer alan Hacı Hafız Hasan Şen’in Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan türbesi açıldı. Kuran’ı Kerim tilaveti’nin okunduğu açılışta İl Müftüsü Selami Emen tarafından dua edildi. Açılışa katılanlar Hacı Hafız Hasan Şen’in türbesi başında dua etti. Özlü ve beraberindekiler sonrasında kabristanı Otluoğlu Köyü Mezarlığı’nda bulunan merhum Düzce Müftüsü Kürtzade Mehmet Sıtkı Otluoğlu’nun türbesinin açılışını dualar eşliğinde gerçekleştirdi.Özlü, Otluoğlu’nun yakınlarıyla bayramlaştı. 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri