TUNA: NERELİ OLDUĞUNA DEĞİL, NASIL HİZMET ETTİĞİNE BAKARIZ!

Gündem 28 Eylül 2018 12:01
Videoyu Aç TUNA: NERELİ OLDUĞUNA DEĞİL,  NASIL HİZMET ETTİĞİNE BAKARIZ!
A
a

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, “Yüzlerce idareci ve binlerce çalışanın olduğu yerde Cumayeri ön planda tutularak, Cumayeri lobisi gibi bir davranış takınılmasını hoş karşılamıyorum. Bugün Cumayeri olabilir, yarın Çilimli, yarından sonra Kaynaşlı olabilir. Nereli olduğu önemli değil. Biz kimin nasıl hizmet ettiğine bakarız.” dedi.

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Düzce siyasetinde Cumayeri lobisi olduğu yönündeki çıkışları değerlendirdi.

Cumayeri lobisi gibi bir davranış takınılmasını hoş karşılamıyorum”
Tuna, il belediye başkanı, milletvekili, AK Parti İl Başkanı gibi kritik noktalarda bulunan ve Düzce’de siyasete yön veren isimlerin Cumayeri’nden olmalarını değerlendirerek çarpıcı ifadeler kullandı. Tuna, şunları söyledi: “Bu nereden baktığınıza bağlıdır. Nereden bakarsınız o şekilde görürsünüz. Düzce’de sadece yerelde veya demokraside idare edilen yer, kast ettiğiniz il başkanlığı ise iş il başkanlığından ibaret değil. Milletvekilliği ise milletvekilliğinden de ibaret değil. Düzce’nin birçok birimi var. Üniversitesinden, valiliğinden, yerel idaresinden, kamu alanlarına kadar baktığınız zaman herhalde buralarda binlerce kişi çalışıyor ve yüzlerce de idareci var. Yüzlerce idareci ve binlerce çalışanın olduğu yerde Cumayeri ön planda tutularak, Cumayeri lobisi gibi bir davranış takınılmasını hoş karşılamıyorum. Bugün Cumayeri olabilir, yarın Çilimli, yarından sonra Kaynaşlı olabilir. Nereli olduğu önemli değil. Biz kimin nasıl hizmet ettiğine bakarız. Düzce’ye ne gibi güzellikler katıyor. Biz bunlara bakarız.”

Cumayeri’nden bir vekil çıkması, Cumayeri’ne pozitif ayrımcılık uygulanacağı anlamına gelmez”
Milletvekili Fahri Çakır’ın Cumayeri’nden olmasının kendilerine ne gibi avantaj sağladığı ve Çakır’dan ne gibi beklentileri olduğuna da değinen Başkan Tuna, açıklamalarının devamında şöyle konuştu:“Sadece Cumayeri olarak düşünmemek gerekiyor. Sayın Fahri Çakır Düzce milletvekilidir. Düzce’nin bütününde, Ankara’da yapılması gereken, bürokrasi ile çözülmesi gereken meseleleri çözerek yolumuzu açacaklardır. Burada çözülmesi gereken sorunlarda da biz yardım talebinde bulunacağız. Onlar da bize yardımcı olacaklardır. Düzce’de çözülmesi gerekenleri zaten değerlendiriyor ve çalışıyorlardır. Cumayeri’nden bir milletvekili çıkması, Cumayeri’ne pozitif ayrımcılık uygulanacağı anlamına gelmez. Geçmişte Çilimli’den milletvekillerimiz ve bakanımız vardı. Olaya hiçbir zaman sadece Çilimli olarak bakmadılar. Düzce gerçeği ve bir bütün olarak baktılar. Aynı şekilde Fahri Çakır beyefendi de bu olaya Cumayeri olarak bakmayacaktır. Düzce davası olarak bakacaktır.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri