TÜM EKİPLER ALARMA GEÇTİ

Gündem 11 Aralık 2017 16:39
Videoyu Aç TÜM EKİPLER ALARMA GEÇTİ
A
a

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde Hastane Afet Planına (HAP) uygun gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde acil durum ve olası afetlere hazırlık amacı ile Hastane Afet Planına (HAP) uygun yangın tatbikatı gerçekleştirildi. UMKE, AFAD ve itfaiyenin de katıldığı tatbikatta yangın söndürme, kurtarma ve tedavi çalışmaları yapıldı.Tatbikatta senaryo gereği, hastanenin kemoterapi servisinde çıkan yangın sonucunda çıkan dumandan etkilenen hastaların servisten alınıp hastane dışında oluşturulan müdahale alanına tahliye edildi. Yangını fark etmesi üzerine panikle çatıya çıkan başka bir vatandaş ise itfaiye ekiplerinin sepetli aracıyla çıktığı çatıdan kurtarıldı.Dumandan etkilenen vatandaş Düzce Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken diğer hastalar hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı.

Gerçeğini aratmadı”
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılan tatbikatın operasyon şefi Murat Soyuduru hastane yöneticileri, başhekim yardımcısı ve hastane personeline teşekkür ederek, “Tatbikattaki çalışmaları gerçeğini aratmadı. Hastanemizde çıkabilecek gerçek yangınlara ve diğer afetlere de daha hazırlıklı olmak için bugünkü tatbikatımızı başarı ile gerçekleştirdik. Gerekli özveri ve çalışmayı gerçekleştiren tüm katılımcılara teşekkür ederim.” İfadelerinde bulundu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri