TÜGVA’DAN GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ

Gündem 14 Şubat 2019 14:31
Videoyu Aç TÜGVA’DAN GENÇ TÜRKİYE KONGRESİ
A
a

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genç Türkiye Kongresi ile toplumun önemli meseleleri ve çözüm bekleyen sorunları hakkında görüşlerini almak üzere sözü gençlere veriyor. Vakfın Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Genç Türkiye Kongresi Düzce Çalıştayı tamamlandı. Düzce’nin çeşitli liselerinden çalıştaya katılan 65 öğrenci ile 5 farklı temada beyin fırtınası gerçekleşti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Düzce Temsilciliği tarafından düzenlenen liseler arası Genç Türkiye Kongresi Düzce Çalıştayı tamamlandı. Lise seviyesindeki 65 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda, 'Gelecekte Siyaset ve Hukuk', 'Gelecekte Ekonomi', 'Gelecekte Tekno Gelişim', 'Gelecekte Küresel İletişim' ve 'Gelecekte Eğitim' başlıklı 5 ayrı temada konular tartışıldı. “Gelecek nasıl olmalıdır? Neler yapmalıyız?” sorularına cevap aranan çalıştayda, gençliğine ve geleceğine değer veren, birbirinden değerli fikirler ve çalışmalar göz doldurdu.
5 öğrenci finale gitmeye hak kazandı
5 ayrı konu başlığında fikirlerini çekinmeden dile getiren gençlere, konularında uzman moderatörler eşlik etti. Temalar üzerine fikirlerini ifade eden gençler arasından moderatörler tarafından belirlenen 5 öğrenci Genç Türkiye Kongresi Türkiye Finali için İstanbul'a gitmeye hak kazandı. “Gelecekte Ekonomi” temasında Beyza Küçük, “Gelecekte Tekno Gelişim”de Anıl Bozkan, “Gelecekte Küresel İletişim”de Furkan Bakan, “Gelecekte Eğitim”de Belgin Gümüş ve “Gelecekte Hukuk ve Siyaset”te ise Hilal Çalışkan fikirlerini Türkiye finalinde sunacak.
“Gençlerimize çok güveniyoruz”
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Düzce Başkanı İsa Yazıcı yaptığı açıklamada; “Biz gençlerimize çok güveniyoruz, onların fikir ve düşüncelerini her zaman önemsiyoruz, biz bu gençlerle Yeni Türkiye'yi yeni fikirlerle oluşturacağız. Yeni fikirlerin bir araya gelmesi ve ortak bildiri şeklinde yayınlanmasının da ülkemiz için çok faydası olacağına inanıyoruz.” dedi.
30 Mart 2019'da düzenlenecek olan finale Düzce adına katılacak olan öğrenciler, 5 tema için diğer illerden gelen arkadaşları ile Genç Türkiye Kongresi Türkiye Finali'ni gerçekleştirecek.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri