TRAMVAY YOLU İÇİN İHALE AÇILDI

Gündem 7 Haziran 2017 11:58
Videoyu Aç TRAMVAY YOLU İÇİN İHALE AÇILDI
A
a

Cuma gecesi araç trafiğine kapatılacak olan Düzce'nin en işlek caddesini İstanbul'un meşhur İstiklal Caddesi havasına büründürmeyi hedefleyen Düzce Belediyesi, tramvay yolu için ihale açtı. Proje tamamlandığında İstanbul Caddesi'nin ortasından nostaljik tramvay geçecek.

Yeni bir dönem başlayacak
Çarşı merkezi olması nedeniyle Düzce'nin kalbinin attığı yer olarak nitelendirilen İstanbul Caddesi sonunda araç trafiğine kapatılıyor. Ruhi Kurnaz döneminden bu yana başkanların hayali olan caddeyi yayalaştırma projesini ikinci döneminde hayata geçirecek olan Başkan Mehmet Keleş, çalışmaları yakından takip ediyor. Özellikle cadde üzerindeki trafiğin bıçak gibi kesilecek olmasına bağlı olarak alternatif güzergahların yükü kaldırmasının büyük önem taşıdığı projede, en önemli hedeflerden biri de tramvay olacak. 9 Haziran Cuma gecesi caddenin araç geçişine kapatılması ile Düzce'de yeni bir dönem başlayacak.

İstiklal Caddesi gibi ortasından tramvay geçecek
Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi'nden sonra şehrin göbeğinde bir cadde daha sadece yayalara hizmet verecek. Üstelik İstanbul'un meşhur İstiklal Caddesi gibi tam ortasından tramvay geçecek.

İhale, 21 Haziran'da
Yıllardır Düzce merkezde araç ve yaya trafiğin yükünü çeken İstanbul Caddesi'nin araç trafiğine kapatılmasının ardından yine aynı cadde üzerinde ‘Raylı Sistemli Tramvay Yolu’ hazırlanacak. Bu kapsamda İstanbul Caddesi'ne 950 metrelik Ray Sistemli Tramvay Yolu yapılması için ihale açıldı. Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından açılan ihale, 21 Haziran tarihinde yapılacak. İhale dokümanları müdürlükten temin edilebilecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri