TOKİ FİLM PLATOSU’NU SATIŞA ÇIKARIYOR

Gündem 18 Temmuz 2018 11:12
Videoyu Aç TOKİ FİLM PLATOSU’NU SATIŞA ÇIKARIYOR
A
a

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’na aralarında Düzce’nin de bulunduğu birçok ilde bulunan arsalar açık artırma usulü ile satışa çıkıyor. Bu arsalar arasında Camikebir Mahallesi’ndeki TOKİ’ye ait film platosu alanı da bulunuyor. 19 Temmuz tarihinde yapılacak olan açık artırmaya, geçtiğimiz aylarda, yeşil alan olması yönünde adımların atılacağını ve arsanın TOKİ’den alma girişimlerinin başladığını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın açıklamaları doğrultusunda Düzce Belediyesi’nin de katılması bekleniyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aralarında Düzce’nin de yer aldığı birçok ilde bulunan farklı niteliklerdeki arsalarını açık artırma usulü ile 108 adet arsayı satışa çıkarıyor. Toplam 1 milyon 114 bin 187,98 metrekare büyüklüğünde olan arsaların muhammen bedeli yaklaşık 734 milyon TL olarak belirlendi.Müzayede 19 Temmuz 2018 tarihinde Perşembe günü saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’ndaki konferans salonunda gerçekleştirilecek. Ayrıca www.emlakyonetim.com.tr internet adresinden canlı yayın yapılacak. Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ulaşılabilecek.

Önce mezbelelik görüntü kaldırılmaya başlandı
Birçok film ve diziye ev sahipliği yapan ve Düzce'nin tarihini öğretmesi amacıyla Camikebir Mahallesi’nde kurulan film platosunun atıl hale gelmiş, göreve gelen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’n ise ilk işlerinden biri şehrin önemli noktalarından biri olan bölgedeki mezbelelik görüntünün ortadan kaldırılması için talimat vermişti. Bu istek doğrultusunda atıl yapılar sökülmüş 1-2 yapıyla birlikte alanda sadece kule korumaya alınmıştı.

TOKİ’den alma girişimlerinin olduğunu söylemişti
Başkan Ay, Öncü TV’de geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanan Platform Programı’nda şehre kötü bir görüntü kazandıran ve atıl vaziyette bulunan Film Platosu’nun yıkılarak TOKİ’ye ait yerin yeşil alan ilan edilmesiyle birlikte mevcut yeri TOKİ’den almak için girişimlerin başladığını belirtmiş ve vatandaşların talebi dahilinde bölgeye uygun bir projenin hayata geçirileceğini kaydetmişti.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri