TOBB Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç TOBB Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi
A
a

TOBB Mali Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Düzce TSO Yönetimi de genel kurulda hazır bulundu.

 

TOBB, Mali Genel Kurulu'nu yaptı. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Genel Kurula Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nı temsilen; Düzce TSO Başkanı Metin Büyük, Meclis Başkanı Nusret Özsoy, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bahri Bakan, Meclis Üyeleri Ali Şükrü Bayraktar, Bedri Sütlü, Dursun Mutaf, Hayati Eğilmez ve Genel Sekreter Tuncay Yüksel katıldı.

Genel Kurul’da bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB camiasının, özel sektörün birlikten doğan gücü olduğunu belirterek, “Hem Türkiye’ye, hem de dünyaya örnek olan bu geleneğimiz sayesinde, bugün OECD tarafından komşu coğrafyamızdaki tüm ülkelere bizim oda ve borsa yapımız örnek gösteriliyor” dedi.

Hisarcıklıoğlu, “Yurtdışında ne diyorlar, biliyor musunuz? Ülkenizde özel sektörün gelişmesini istiyorsanız, sermayenin tabana yayılmasını istiyorsanız, toplumun demokratikleşmesini istiyorsanız, işte örnek orada, Türkiye’dekine benzer bir oda ve borsa yapısı kurun, diyorlar” ifadesini kullandı.

Artık asla eski zihinsel zincirlere teslim olamayacaklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “En iyisi, en güzeli neyse bu ülkede artık o olacak. Eskiden başka ülkelere bakıp imrenirdik, şimdi imrenilen bir ülke haline geldik. Odalarımız ve borsalarımız tüm çevre coğrafyamızda rol model oldu. Bu farkı siz ortaya koydunuz. Bunu yaparken de asla değerlerimizi kaybetmedik. Asla kendi kültürümüze sırtımızı dönmedik. O değerlerin ışığında en çağdaş şekilde hareket ettik”

İstişareye her zaman önem verdiklerinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, gönülleri ve akılları farklı seslere farklı düşüncelere açtıklarına dikkat çekti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri