TİYATRO İLE FARKINDALIK

Gündem 5 Ağustos 2018 11:53
Videoyu Aç TİYATRO İLE FARKINDALIK
A
a

Düzce Genç Neferler Derneği günümüzde madde bağımlılığın küçük yaş gruplarına kadar inmesi üzerine bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla tiyatro gösterisi düzenledi.

Genç Neferler Derneği, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda madde bağımlılığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için tiyatro gösterimi düzenledi. Etkinliğe MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı. Gösterimde zehir tacircilerinin bireyleri zehirlemek adına nasıl plan yaptıkları ve onların polis ekipleri tarafından yakalanmaları, sorgu altına alınmaları anlatıldı.

Adım adım değil koşarak…”
Gençlerin madde bağımlısı olmaması adına böyle bir oyun yazdıklarını belirten Genç Neferler Derneği Başkanı Can Vural, şunları kaydetti: “Ülkemizde madde bağımlılığına özellikle gençlerimiz daha fazla etki gösteriyor. Bunu azaltmak için hem gençlerimizi hem de yaşlılarımızı bilinçlendirmek adına bu oyunu sergilemeye karar verdik. 40 dakikalık kısa, güzel, insanların anlayabileceği her yaş grubuna hitap eden bir oyun oldu. 2 Mayıs’ta kurulmamıza rağmen Kızıl Ay, Huzurevi, Çocuk Esirgeme Kurumu ve insanları bilinçlendirmek üzere yaptığımız projeler devam ediyor. Adım adım değil de koşarak projelerimizi yapmaya devam ediyoruz. Yeni olduğumuz için yeni yeni tanınıyoruz.”İzleyenler tarafından büyük alkış alan gösterim sonrası dernek üyeleri MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek çiçek hediye etti.

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri