TERMİNALDE ASKER UĞURLAMA YOĞUNLUĞU

Gündem 31 Ocak 2018 11:44
Videoyu Aç TERMİNALDE ASKER UĞURLAMA YOĞUNLUĞU
A
a

Vatani görevlerini yerine getirmek üzere Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden uğurlanan 1998/1 tertiplerin dualarında 13 gün önce Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’ndaki kahraman askerlerimiz de vardı. Dua seslerinin yükseldiği terminalde askerlerin gönülleri Afrin için attı.

1998/1 tertip asker adayları, vatani görevini yapmak için önceki akşam Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden birliklerine uğurlandı. Askere giden gençler yola çıkmadan önce eller semaya Afrin’deki kahraman Mehmetçikler’imiz için kalktı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’e başlattığı operasyonun 11. gününde askere giden tertiplerin gönüllerinde Afrin vardı. Vatan borçlarını ödemek üzere yola çıkacak asker adayları için dualar edilirken Afrin’deki Kahraman Mehmetçikler’imiz de unutulmadı.

Her şey Afrin için”
Hatay’ın İskenderun ilçesine gidecek olan Ramazan Uğurlu dua edilmesinin arından yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu:“Düzce Yığılcalı’yım. Askere gidiyorum. Hatay İskenderun'a. Sınır bölgesine gidiyorum. Şu anda konuşmak çok zor. Çok mutluyum. Huzurluyum. Bu vatan için ülkemiz için elimden geldiğince Vatana hizmet edeceğim. Her şey Afrin için.”

Gönlüm Afrin’den yana”
Başka bir asker adayı olan Volkan Yalçın ise şunları söyledi: “Gönlüm Afrin'den yana. Fakat devletimiz bize Bilecik de bu borcu ödemeye hak kıldı. Biz oraya gidiyoruz şu anda. Bunun vermiş olduğu bir gurur var. Herkesin gittiği gibi. Bu bayrağın altında namusumuzu koruyacağız. Gerekirse orada kalmaya razıyız.”

Bu vatan için oğlum da feda olsun, gerekirse kendimizi de feda ederiz”
Volkan Yalçın’ın babası İlhan Yalçın, evladını vatana emanet ettiğini kaydettiği sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye'nin her karışı bizim. Şöyle kutsal günde oğlumu askere göndermek vatan millet için gerekirse kendi canımızı da feda ederiz. O alçaklar hiçbir zaman istediklerine ulaşamayacaklar. Gerekirse kendimizi de feda ederiz. Allah bana oğlumu nasip etti. Bende vatana emanet ediyorum. Yüce Rabbim Afrin'deki Türk askerlerimize, Türk milletimizin yar yardımcısı olsun. Türkiye çok zor günlerden geçiyor. İnşallah bu zor günlerin üstesinden başta Türk Milleti, Türk Askeri, Türk Devleti olarak geliriz. İnşallah biz canımızı da feda ederiz. Ama o alçaklara Türkiye'den asla verecek bir çakıl taşımız yok. Oğlum da feda olsun, gerekirse kendimizi de feda ederiz. Bu vatan bizim, bu vatanı böldürmeyiz. Bu vatanı asla böldürmeyeceğiz. Yüce Rabbime hamdolsun ki bugün bana oğlumu askere göndermeye nasip etti. Şöyle bir günde bende onu Allah'a, devlete, vatana, millete emanet ediyorum.”“En büyük asker bizim asker sloganıyla” inleyen terminalde 1998/1 tertipler omuzlara alınarak otobüslere bindirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri