TEPKİLERİN ODAĞINDAKİ HURDACILARDAN SAVUNMA: KABLO YAKMIYORUZ!

Gündem 18 Ekim 2018 10:33
Videoyu Aç TEPKİLERİN ODAĞINDAKİ HURDACILARDAN SAVUNMA: KABLO YAKMIYORUZ!
A
a

Düzce Küçük Sanayi Sitesi’nin (KSS) arkasında bulunan Düzce Belediyesi tarafından oluşturulan Hurdacılar Sitesi’nde haftanın üç günü kablo yakılması tepkilere neden oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Hurdacılar Dernek Başkanı Recep Altıntaş, “Kabloyu yakmıyoruz, geri dönüşüm şeklinde plastiğini de değerlendirerek imha ediyoruz.” dedi.

Küçük Sanayi Sitesi arkasında bulunan ve Düzce Belediyesi tarafından oluşturulan Hurdacılar Sitesi’nde kablo yakıldığına dair geçtiğimiz ay bazı vatandaşlar tarafından Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na görüntüler atılmıştı. İddialara göre sitede haftanın üç günü kablolar yakılıyordu.
“Birkaç düşüncesiz insan bunları ateş veriyor”
Konuyla alakalı iddiaları değerlendiren Düzce Hurdacılar Dernek Başkanı Recep Altıntaş, kendilerinin kablo yakmadıklarını geri dönüşüm için ayrıştırma yaptıklarını belirterek şöyle konuştu:
“Bizimle ilgili haberler yapıldı. “Kablo yakıyorlar” diye. Bunlar gerçek değil. Biz atıklarımızı gereken yerlere atıyoruz. Kabloyu yakmıyoruz, geri dönüşüm şeklinde plastiğini de değerlendirerek imha ediyoruz. Plastik ve bakır şeklinde ayırıyoruz. Arkadaşlar ‘Hurdacılar Sitesi’nde yangın çıkıyor, kablo yakıyorlar’ diye ihbar etmişler. Oradan bakıldığı zaman bizdenmiş gibi görünüyor ama burası eski çöp sahası. Burasının kapandığını insanlarımız kabul edemedi. Bu çöpler gerek sanayiden gerek çarşı içinden esnaf arkadaşın çöpleri maalesef buraya bu şekilde atılıyor. Birkaç düşüncesiz insan da bunları ateşe veriyor. Bu da oradan bakıldığı zaman Hurdacılar Sitesinden kablo yanığı gibi görünüyor. İnsanlarımızın biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz. Biz valimizin de verdiği talimatla İl Çevre Müdürlüğümüz ve Jandarmamızla çalışma yürütüyoruz. Buraya giriş çıkışlar plaka ve yüz tanımalı kamera sistemleriyle yapılacak. Biz hurdacılar olarak çevreyi kirletmiyoruz. Gerek yerlere gereken malzemelerimizi teslim ediyoruz.”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri